Skvělé čtvrtky v Novém Městě na Metují

Aktuality
pondělí 22. července 2019
Partnerský mítink Tábora zaujal především výkony asijských čtvrtkařů, na dvoustovce byl k vidění pikantní duel česko-slovenských rekordmanů, v sektorech se domácím aktérům nepodařilo rozšířit řady pro MS v Dauhá.

Ozdobou mítinku byly čtyřstovky. Indka Hima Dasová ovládla hladkou trať v rekordu mítinku 52.09, výborně běžela i její krajanka Velluva Koroth Vismayaová (52.48). Mazen Al Yasen ze Saúdské Arábie stlačil čas pod 46 vteřin (45.98), když těsně porazil Noaha Nirmala Toma z Indie (46.05), své letošní maximum si zaběhl celkově sedmý Filip Šnejdr (47.29). Rekord novoměstského podniku se poroučel také na čtvrtce překážek, kde si Jabir Madari Pillyalil z Indie poradil s tratí za 49.66, druhý v cíli byl Abdullah Reygal Mulayhi ze Saúdské Arábie za rovných 50 vteřin. Spokojen mohl být i vítěz B běhu Jan Tesař, jenž dosáhl celkově třetího a svého letos nejlepšího času 50.82, pod 51 se vmáčkl i Martin Tuček (rovněž SB, 50.99).

Trio sprinterů zvládlo navzdory mírnému protivětru (-0,6 m/s) dvoustovku pod 21 vteřin. Zvítězil slovenský rekordman Ján Volko za 20.80 před českým kolegou Pavlem Maslákem (20.80), třetí byla hvězda čtvrtek z Kladna či Tábora Muhammed Anas Yahia z Indie (20.95, na foto z Tábora). Poloviční distanci dominoval Abdu Ahmed Marzouq ze Saúdské Arábie 10.51 (-1,0 m/s). Překážkovou stovku si podmanila v kvalitním čase 13.26 (rovněž protivítr, -1,4 m/s) Řekyně Elisavet Perisiduová. Na patnáctistovce se prosadili Kristiina Mäki (4:22.11) a Ukrajinec Vasil Koval (3:53.02), kousíček za ním Petr Vitner těsně prohrál o tisíciny souboj o druhé místo.

V sektorech zaujal v trojskoku Jamajčan Clive Pullen s 16.74, nejlépe mu sekundoval Polák Swiderski (16.34). Mezi dálkaři se prosadil Radek Juška, stačilo mu k tomu 775 a stále mu tak uniká kvalifikace na MS, druhý byl Polák Jopek (769). Oštěpařský duel domácích borců zůstal pohříchu relativně daleko od 80metrové hranice, Vítězslav Veselý hodil 75.23, Petr Frydrych 74.24. Diskařům jasně kraloval vítěz Pragy Academiky Mohd Irfan Shamsuddin z Malajsie s 59.26. Mezi kladivářkami se prosadila Kateřina Šafránková díky výkonu 67.16.