Dojemné gesto! Medailistky z MS v plavání poslaly vzkaz kamarádce s leukémií

Autor: nit
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

PŘÍMO Z KOREJE | Tři medailistky závodu na 100 metrů motýlek na mistrovství světa v plavání v Kwangdžu se spojily v dojemném gestu. Zlatá Margareta MacNeilová z Kanady, stříbrná Sarah Sjöströmová ze Švédska i bronzová Australanka Emma McKeonová poslaly během svého kolečka s medailemi vzkaz Japonce Rikako Ikeeové, která bojuje s leukémií.

Ve vodě to byl vyhrocený boj, v němž devatenáctiletá MacNeilová porazila čtyřnásobnou světovou šampionku a světovou rekordmanku Saru Sjöströmovou. MacNeilová vyhrála v čase 55,83 sekundy, teprve jako třetí v historii po Sjöströmové a Američance Daně Vollmerové překonala hranci 56 sekund a dostala se na druhé místo historických tabulek.

„Nemohla jsem tomu uvěřit. Připadalo mi, že najednou nejsem v tomhle světě,“ radovala se MacNeilová.

Zápolení v bazénu se ale proměnilo v upřímnou solidaritu. Když všechny tři medailistky opustily stupně vítězů, nechaly se vyfotit s dlaněmi plnými srdíček a jednotlivými slovy, která dávala dohromady nápis: „Nikdy se nevzdávej, Rikako Ikeeová.“

Medailistky na 100 metrů motýlek na mistrovství světa v plavání vyjádřily podporu soupeřce, která onemocněla leukémiíFoto Reuters

Nedávno devatenáctiletá Japonka zářila v minulé sezoně, kdy získala čtyři medaile na Pan Pacifických hrách, včetně zlaté na 100 metrů motýlek. Ikeeová také získala osm medailí, z toho rekodních šest zlatých na Asijských hrách.

V únoru však Ikeeová opustila reprezentační kemp v Austrálii a později oznámila na Twitteru, že má leukémii a zahájila léčbu. Začátkem července opustila nemocnici, aby navštívila rodinu.

„Léčba pokračuje a jsou dny, kdy se necítím dobře. V tyhle dny čekám, až to přejde a snažím se přežít. Dala jsem si cíl, který mě motivuje.“

Medailistky na 100 metrů motýlek na mistrovství světa v plavání vyjádřily podporu japonské soupeřce, která onemocněla leukémií