Perušič, Schweiner- Kantor, Losiak 2:1 Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner vyhráli na ME skupinu

Praha
Aktualizováno

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na mistrovství Evropy v Moskvě všechny tři zápasy v základní skupině a z prvního místa postoupili přímo do osmifinále. Desátý nasazený pár i v závěrečném utkání rozhodl o výhře až ve třetím setu, Poláky Piotra Kantora s Bartoszem Losiakem v něm porazil 16:14.

Čeští beachvolejbalisté David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič.

Do vyřazovací části šampionátu prošly rovněž Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou i úřadující mistryně republiky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Českým hráčkám stačilo v jejich skupinách jedno vítězství, díky němuž obsadily shodně třetí místo a play off začnou v prvním kole.

Bonnerová s Maixnerovou na závěr skupiny C podlehly domácí dvojici Maria Bočarovová, Maria Voroninová 1:2 na sety. Kvapilová s Kubíčkovou se ve skupině F zachránily v posledním utkání díky obratu proti domácí dvojici Darja Rudychová, Ksenija Dabižová. První set hladce prohrály 13:21, ale pak po výsledku 21:17 a 15:10 rozhodly přímý souboj o zbylé postupové místo pro sebe.

Nejlepší český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková na ME nestartuje kvůli oteklému kolenu Slukové.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:
Muži:
Skupina G:
Perušič, Schweiner (10-ČR) - Kantor, Losiak (7-Pol.) 2:1 (19, -19, 14).
Ženy:
Skupina C:
Bočarovová, Voroninová (19-Rus.) - Bonnerová, Maixnerová (30-ČR) 2:1 (13, -18, 12).