Suveréni skupiny! Perušič se Schweinerem vyhráli na ME i třetí zápas

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na mistrovství Evropy v Moskvě všechny tři zápasy v základní skupině a z prvního místa postoupili přímo do osmifinále. Desátý nasazený pár i v závěrečném utkání rozhodl o výhře až ve třetím setu, Poláky Piotra Kantora s Bartoszem Losiakem v něm porazil 16:14.

Do vyřazovací části šampionátu prošly rovněž Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou i úřadující mistryně republiky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Českým hráčkám stačilo v jejich skupinách jedno vítězství, díky němuž obsadily shodně třetí místo a play off začnou v prvním kole.

Bonnerová s Maixnerovou na závěr skupiny C podlehly domácí dvojici Maria Bočarovová, Maria Voroninová 1:2 na sety. Kvapilová s Kubíčkovou se ve skupině F zachránily v posledním utkání díky obratu proti domácí dvojici Darja Rudychová, Ksenija Dabižová. První set hladce prohrály 13:21, ale pak po výsledku 21:17 a 15:10 rozhodly přímý souboj o zbylé postupové místo pro sebe.

Nejlepší český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková na ME nestartuje kvůli oteklému kolenu Slukové.