Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Skvělý start! Jiskra znovu „vykradla“ Vysokou

Fotbal - Jiskra Hořice
REPORTÁŽ - Stejně jako minulou sezonu ukončili, tak tu letošní začali. Fotbalisté Hořic vstoupili do nového ročníku krajského přeboru mužů vskutku ideálním způsobem. Na hřišti nejzkušenějšího celku soutěže z Vysoké nad Labem uhráli po velmi dobrém výkonu tři cenné body za výhru 4:1. O všechny góly se podělili útočníci.

Domácí do utkání nastoupili s obávanými kanonýry Bělkou a Haškem, hosté zase do útoku nasadili po bok Jiřího Pečenky novice Pavla Vysučka. Od úvodních minut byla k vidění vyrovnaná partie. Vysocký střelec Vojtěch Bělka se poprvé připomněl v šestnácté minutě, kdy přízemní střelou orazítkoval tyč hořické branky. Do vedení však šli hráči Jiskry. Povedenou akci, která začala už od obránců, dovršil hezkou finální přihrávkou Vávra a nabíhající Vysuček zakončil přesně vedle brankáře Pavliše – 0:1. Z vedení se však družina Zbyňka Bareše neradovala dlouho. Hned o minutu později se do rychlého útoku dostal Hašek, křižnou střelou trefil tyč, od které se pak míč odrazil přesně k nohám jeho kolegy Bělky a ten mohl díky přesnému zakončení mimo dosah Krejčího slavit první trefu v sezoně – 1:1. Ve zbytku první půle byly k vidění šance na obou stranách, přičemž přece jenom více si jich vytvořili Hořičtí. Nejblíže brance byl Vysuček a také Vávra. Ve všech případech se ovšem zaskvěl výbornými zákroky Pavliš. A protože ani hořický tým míč do své sítě nepustil, skončila první pětačtyřicetiminutovka nerozhodně 1:1.
Do druhého poločasu Jiskra vstupovala s cílem pokračovat v dobrém výkonu a aktivitou donutit soupeře k chybám. To se podařilo. Hned v padesáté minutě to bylo 1:2. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Neumann, bez váhání se pokusil akci zakončit, míč přes hradbu těl propadl až k Vysučkovi a ten tváří v tvář gólmanovi soupeře uspěl podruhé v utkání. Domácím mužstvem rychle inkasovaná branka otřásla a krátce nato navíc přišla další rána. O pět minut později byl na hranici pokutového území nedovoleně zastaven Pečenka, který se pak sám postavil k exekuci přímého volnému kopu a přesnou ranou k tyči nedal strážci domácí svatyně šanci – 1:3. Poté pár minut na světelném ukazateli vydržel stejný stav, až přišla devětašedesátá minuta. To se míč před pokutovým územím Vysoké dostal k Pečenkovi a forvard s číslem tři ukázal, jak je jednoduché vstřelit branku. Z úhlu se nerozpakoval a tvrdou střelou levou nohou zamířil přesně k levé tyči – 1:4. Ve zbytku utkání se domácí snažili s výsledkem něco udělat a hostům se otevíraly zajímavé ofenzivní prostory. Gól ale už nepadl. Hráči Vysoké si v závěru vytvořili dvě velké šance, ale Hořičtí už i s trochou štěstí neinkasovali. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího tak mohla propuknout velká radost, neboť tři body ze hřiště kvalitního a zkušeného soupeře mají svoji hodnotu. Trenér Jiskry Zbyněk Bareš měl po utkání pochopitelně radost, ale hned poukázal na další těžké zápasy, které jeho tým v úvodu sezony čekají. „Na hodnocení je zatím brzo. Uvidíme po pěti kolech, jak na tom jsme. Máme před sebou duely s Třebší a Libčany. Tři body z venku se počítají a svou cenu rozhodně mají. Bělka a Hašek budou zcela určitě trápit obrany soupeřů,“ uvedl.

OHLASY

Radek Hrubý, trenér Vysoké n. L.: „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme nedokázali proměnit brankové příležitosti a hosté nás potrestali vedoucím gólem, na který se nám podařilo rychle odpovědět vyrovnáním. Utkání rozhodla druhá a třetí branka v rozmezí pěti minut, na které jsme i přes některé šance nedokázali odpovědět. Vzhledem k úzkému kádru a dobře hrajícímu soupeři jsme na obrat v utkání už neměli sílu.“

Josef Vydra, vedoucí Hořic:
„Po posledním zápase minulé sezony tentokrát ještě přesvědčivější výhra na půdě silné Vysoké. Na začátek sezony se hrál dobrý fotbal se šancemi na obou stranách. První poločas nás dvakrát zachránila branková konstrukce, ale břevno a dvakrát Pavliš na druhé straně také zabránili brance. V druhé půli už jsme byli v útoku efektivní a na úvod sezóny tak vezeme cenné tři body. Pochvala celému kolektivu za velmi dobrý výkon.“

FK Vysoká n. L. - TJ Jiskra Hořice 1:4 (1:1)
Branky: 19. Bělka – 18. a 50. Vysuček, 55. a 69. Pečenka
Sestava Hořic: Krejčí – Neumann, D. Palm, Pour, P. Kuneš – Šedivý (57. Hátle), Vávra (76. Šeda), Rozsévač, J. Kuneš (46. Kněžourek) – Pečenka (89. Nečesaný), Vysuček (65. Melaga).