TCL V Repre

Ani Jágr Kladno před debaklem od Plzně nezachránil, Třinec v Brně porazil Kometu

Hokejová sezona se blíží a přípravných zápasů přibývá. Extraligový nováček z Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utržil na svém stadionu debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistr z Třince na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním stadionu podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Kladno prohrálo pátý ze sedmi přípravných duelů a ani jednou neuspělo proti extraligovému sokovi. Rytíři zdolali jen prvoligovou Slavii a celek Lausitzer Füchse z druhé německé ligy.

Kladno už v deváté minutě prohrávalo 0:4 po gólech Miroslava Indráka, Tomáše Mertla, Luboše Roba v přesilové hře a Michala Moravčíka. V úvodu druhé části se zapsal za hosty mezi střelce i Milan Gulaš, v 28. minutě sice snížil Jakub Strnad, ale v dalších třech početních výhodách se za Indiány prosadili Jaroslav Kracík, Jakub Pour a Indrák. Výsledek zkorigoval rovněž v přesilovce Tomáš Redlich.

Třinečtí Oceláři mezi 12. a 17. minutou získali vedení 3:0. Zařídili to Štěpán Novotný, Jiří Polanský a Erik Hrňa, který zužitkoval přesilovou hru. Za Kometu skóroval ještě v úvodní části Jan Hruška a v 45. minutě ještě zkorigoval výsledek Luboš Horký. Náskok Třince pojistili dvěma góly Matěj Stránský a jedním Polanský. V závěru ještě znovu skóroval brněnský Hruška.

Zlín dostal už po půlminutě do vedení Tomáš Fořt a v druhé části po 13 sekundách upravil Jakub Šlahař na 2:0. Olomouc zahájila obrat v 51. minutě díky Petru Strapáčovi, 147 sekund před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení David Ostřížek a v čase 62:03 rozhodl v přesilovce David Škůrek.

Karlovarská Energie vedla nad Soči od deváté minuty po brance Matěje Stříteského v přesilové hře. Na začátku druhého dějství vyrovnal Sean Collins, ale v čase 63:19 rozhodl Václav Skuhravý.

Mountfield proti poraženému finalistovi uplynulého ročníku EBEL v závěru první třetiny získal během 170 sekund tříbrankový náskok. Nejdříve využil přesilovou hru Oskars Cibulskis, potom skórovali v oslabení Michal Dragoun i Rudolf Červený. V druhé třetině zvýšil v přesilové hře Aleš Jergl. Za Capitals se zapsal mezi střelce v 43. minutě Taylor Vause, poslední slovo měl však Jordann Perret.

Přípravné zápasy:

Mountfield Hradec Králové - Vídeň Capitals 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Cibulskis, 19. Dragoun, 20. Červený, 25. Jergl, 55. Perret - 43. Vause.

HC Energie Karlovy Vary - HK Soči 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. Stříteský, 64. Skuhravý - 22. Collins.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:8 (0:4, 1:2, 1:2)
Branky: 28. Strnad, 58. Redlich - 2. a 52. Indrák, 3. Mertl, 5. Rob, 9. Moravčík, 21. Gulaš, 31. Kracík, 45. Pour.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:3, 0:0, 2:3)
Branky: 20. a 59. J. Hruška, 45. Horký - 15. a 56. Polanský, 54. a 57. M. Stránský, 12. Š. Novotný, 17. Hrňa.

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 1. Fořt, 21. Šlahař - 51. Strapáč, 58. Ostřížek, 63. Škůrek.