22. srpna 2019 • 21:12

Liberec zdolal soupeře z KHL. Plzeň nadělovala, Kladno schytalo příděl

Autor: ČTK, iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Liberce porazili v přípravě Chabarovsk 4:1, mistrovský Třinec podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení a Plzeň zvítězila na ledě druholigových Klatov 11:1. Pro všechny tři celky to byla generálka před startem Ligy mistrů, která začne za týden.

Nováček nejvyšší soutěže Kladno opět s Jaromírem Jágrem v sestavě po úterní domácím debaklu s Plzní 2:8 podlehlo v Karlových Varech opět vysoko 1:7. Zlín prohrál s Kometou Brno 1:2 a Vítkovice zvítězily ve Znojmě 7:3.

Liberec před startem Ligy mistrů, do které vstoupí za týden ve čtvrtek v Belfastu, sehrál čtyři přípravné duely. Po prohrách s běloruským Soligorskem (1:2), ruským Novokuzněckem (3:4 v prodloužení) a výhře nad finským týmem KooKoo Kouvola (3:2) uspěl proti Amuru.

Ve 32. minutě otevřel při hře čtyř proti čtyřem skóre Michal Birner a 97 sekund před koncem druhé třetiny upravil Radan Lenc na 2:0. Ve 45. minutě sice snížil Tomáš Zohorna, ale výsledek pojistili Tomáš Filippi a Jan Ordoš, který proměnil trestné střílení.

Třinec, jenž se v pátek 30. srpna představí na ledě Pelicans Lahti, po výhrách nad Kometou Brno (5:2), ve Frýdku-Místku (4:1) a na ledě Komety (6:3) poprvé neuspěl. Po gólech Lukáše Klimka a Jana Knotka prohrávali Oceláři v 32. minutě 0:2. Prodloužení vynutili Štěpán Novotný a Patrik Hrehorčák, jenž vyrovnal v čase 57:56. Po 74 sekundách nastavení rozhodl Petr Strapáč.

Plzeň, která za týden hostí Hämeenlinnu, sehrála také čtvrtý přípravný duel a na ledě partnerských Klatov navázala na vítězství na ledě Motoru České Budějovice (2:1) a nad Kladnem doma (5:2) i venku (8:2). Hattrickem se na kanonádě v Klatovech podílel útočník Petr Eret.

Kladno prohrálo šestý z osmi přípravných duelů a ani jednou ze šesti případů neuspělo s extraligovým sokem. Energie už po první třetině vedla 5:0. Skórovali Tomáš Knotek, v přesilovce pěti proti třem Ondřej Beránek, v pokračující klasické výhodě Václav Skuhravý a dvakrát bek Matěj Stříteský, jenž také využil početní výhodu.

Představení sedmačtyřicetiletého Jágra přilákalo 2810 diváků, kteří se v úvodu druhé části dočkali zvýšení vedení Energie díky Petru Koblasovi. Za Kladno zkorigoval stav v přesilovce Brendan O'Donnell. Poslední slovo měl v 37. minutě při hře pěti proti třem Adam Raška.

Karlovy Vary v utkání přišly o útočníka Sebastiana Gorčíka, který ve druhé třetině utrpěl zranění v dolní části těla. Podle klubového webu si léčba vyžádá pět až šest týdnů a čtyřiadvacetiletý hráč s největší pravděpodobností nestihne start extraligy.

Kometa ve Zlíně otočila zápas ve třetí třetině. Prohrávala po brance Antonína Honejska, který skóroval ve 32. minutě v oslabení. Za Kometu se prosadili Jakub Orsava a Lukáš Kucsera.

V dresu Vítkovic v souboji s účastníkem EBEL Znojmem zazářil Dominik Lakatoš, který si připsal hattrick.

Výsledky přípravných hokejových zápasů

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. Š. Novotný, 58. Hrehorčák - 17. Klimek, 32. J. Knotek, 62. Strapáč.

HC Klatovy - HC Škoda Plzeň 1:11 (0:4, 0:4, 1:3)
Branky: 45. Š. Hanzlík - 16., 38. a 55. Eret, 1. Vráblík, 7. Pour, 11. P. Straka, 31. Indrák, 37. Moravčík, 39. M. Houdek, 46. V. Němec, 52. Kodýtek.

Bílí Tygři Liberec - Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 32. Birner, 39. Lenc, 55. Filippi, 57. Ordoš - 45. T. Zohorna.

Orli Znojmo - HC Vítkovice Ridera 3:7 (1:2, 1:5, 1:0)
Branky: 12. Matuš, 40. Bořuta, 50. Bartoš - 5., 21. a 39. Lakatoš, 18. Trška, 24. O. Roman, 29. Werbik, 31. Schleiss.

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Honejsek - 41. Orsava, 49. Kucsera.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 7:1 (5:0, 2:1, 0:0)
Branky: 17. a 20. Stříteský, 9. T. Knotek, 13. O. Beránek, 13. Skuhravý, 22. Koblasa, 37. Raška - 28. O'Donnell.