Úterý 16.4 17:00 - Městská knihovna v Milevsku

• Toulky za poznáním - Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy

Úterý 16.4 18:00 - Dům kultury Milevsko

Protivín sedmi góly přikoval sokoly na dno tabulky

PROTIVÍN - Ve třetím kole fotbalového krajského přeboru přivítalo mužstvo Protivína soupeře, který v prvních dvou kolech nebodoval. Na hrací ploše bylo od prvních minut patrné, podle jakých not se bude hrát. Domácí se usadili na polovině sezimoústeckého Sokola, ale dlouho se jim skórovat nedařilo. Až čtyři minuty před přestávkou dopravil míč do sítě Adam Kasík, a to byl zřejmě úvodní signál, po kterém už přišel protivínský brankostroj. Ještě do přestávky zvýšil na 2:0 David Bečvář, což ještě nebylo pro hosty tak zlé. Odpočinek jim však příliš nepomohl a v teplém počasí sokolům rychle docházely fyzické síly. Toho s chutí hrající domácí využili, trenér Miroslav Říha poslal na hřiště čerstvé borce, a ti se hned zapojili do drtivé ofenzivy. V dobrém světle se představil Patrik Hrachovec, kterému stačilo deset minut pobytu na hřišti, aby zvýšil na 3:0. Pak si vzal gólovou taktovku do ruky Aliaksandr Hrynevich, který se během necelé půlhodiny po akcích svých spoluhráčů trefil třikrát. Mezi tím ještě Martin Říha zvýšil vedení Protivína na 6:0, a to už na hřišti existovalo jenom jedno mužstvo - FK Protivín. Hosté ale zbraně definitivně nesložili a po chybě domácí defenzivy vstřelili alespoň čestný gól. Pak už jenom Hrynevich završil svůj hattrick a poslal hosty domů se sedmigólovou nadílkou, která je přikovala na poslední místo tabulky.

FK Protivín - Sokol Sezimovo Ústí 7:1 (2:0)
Branky: 41. Kasík, 45. Bečvář, 55. Patrik Hrachovec, 57. Hrynevich, 65. Martin Říha, 76. Hrynevich, 84. Hrynevich - 71. Škarda
Rozhodčí: Koranda - Peterka, Macko. Diváků: 151. ŽK: 1:2
Protivín: Hanus - Zach (46. Patrik Hrachovec), Zbyněk Vorel, Vojta (75. Blažek), Rothbauer - Buko (46. Hrynevich), Bečvář, Nedvěd (6. Fiala), Martin Říha (76. Dan), Jaromír Vorel - Kasík
S. Ústí: Sedloň - Pavel Sazma, Vilímek, Brůžek (21, Fišer), Doubek (71. Žilinčík), Hoffmann, Mrúz, Petr Sazma, Drs, Bartáček, Škarda

Ve středečních papírových novinách duel zhodnotí protivínský trenér Miroslav Říha a střelec úvodního gólu utkání Adam Kasík.