Sparta reaguje na chyby rozhodčích. Vyzývá FAČR: Chceme nápravu

Autor: apr, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Vedení fotbalové Sparty kvůli výkonům sudích zpochybnilo regulérnost FORTUNA:LIGY a vyzvalo komisi rozhodčích i Fotbalovou asociaci ČR, aby zjednaly nápravu. Letenský celek současně na svém webu zdůraznil, že stížnost nemá být omluvou nebo zastíráním špatných výsledků týmu v úvodu nové sezony.

„ACS vyzývá Komisi rozhodčích FAČR, aby okamžitě sjednala nápravu a zajistila regulérnost stávajícího ročníku ligové soutěže. ACS současně vyzývá Fotbalovou asociaci ČR, která určuje členy komise rozhodčích a která za činnost komise nese finální odpovědnost, aby této otázce věnovala nejvyšší prioritu,“ stojí v prohlášení.

Sparta se k reakci odhodlala poté, co v neděli prohrála v Liberci 1:3 a přispěly k tomu i dvě závažné chyby rozhodčích. Severočeši totiž měli od 42. minuty hrát bez Tarase Kačaraby, který měl za podražení Benjamina Tetteha dostat druhou žlutou kartu a být vyloučen. Hlavní sudí Pavel Julínek ale zákrok přešel bez udělení karty.

Další výraznou chybu udělal Julínek po přestávce. Po souboji domácího Tomáše Malinského s Matějem Hanouskem nejprve penaltu nenařídil, ale po zhlédnutí záběru, který mu odeslal videorozhodčí Jiří Adam, verdikt přehodnotil a pokutový kop odpískal. Podle komise rozhodčích ale fauloval liberecký záložník. Domácí z pokutového kopu zvýšili na 2:0.

JAK REAGUJE NA PROHLÁŠENÍ SPARTY PŘEDSEDA FAČR? ČTĚTE ZDE>>>

Letenský celek na webu poukázal na osm konkrétních případů, kdy ho sudí poškodili. „Celkový počet chybných rozhodnutí je samozřejmě vyšší a týká se i ostatních utkání. Ve výše uvedených případech šlo však o pochybení, která mají jasnou schopnost zásadně ovlivnit, nebo přímo určit celkový výsledek zápasu,“ uvedla Sparta.

Sparta má po sedmi odehraných kolech na kontě tři výhry, remízu a tři prohry a na sedmém místě ji od první Slavie dělí devět bodů. Vedení ale v prohlášení zdůraznilo, že stížností na rozhodčí nechce zakrývat špatné výkony v úvodu nové sezony.

„V žádném případě nechceme omlouvat a zastírat ani neuspokojivé výsledky našeho A-týmu, ani nedostatečnou sportovní výkonnost některých hráčů. Na řešení nápravy intenzivně pracuje sportovní úsek, zejména trenér Václav Jílek a jeho realizační tým. Samozřejmě ve spolupráci se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým,“ uvedl klub.

Sparta konkrétně hovoří o následujících situacích:

Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha

35. minuta – Faul domácího hráče Mršiće na Michala Sáčka neposouzen jako pokutový kop pro ACS (za stavu 0:1 z pohledu AC Sparta Praha).

České Budějovice - Sparta: Souboj Michala Sáčka s Matejem Mršičem

44. minuta – Gól Adama Hložka zrušen pro údajný faul na brankáře hráčem Krejčím. Ten byl přitom sám faulován hráčem domácích Javorkem (průběžný stav 0:1).

České Budějovice - Sparta: (Ne)gól? Po Hložkově střele se míč potácel na čáře, branka neuznána
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha

79. minuta – Neodpískaný pokutový kop ve prospěch ACS po faulu Matějovského na Štetinu (průběžný stav 2:3).

Mladá Boleslav - Sparta: Po srážce Matějovského se Štetinou byl v akci VAR, penalta ale nařízena nebyla

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

27. minuta – Nedošlo k vyloučení hráče hostí Kuzmanoviće po úderu do obličeje hráče Mandjecka (průběžný stav 1:0).

Sparta - Baník: Kuzmanovič udeřil Mandjecka do tváře, nedostal ani žlutou kartu

28. minuta – Nevyloučení hráče hostí Smoly po surovém faulu na Trávníka (průběžný stav 1:0).

Sparta - Baník Ostrava: Surový zákrok Tomáše Smoly na Michala Trávníka

69. minuta – Neudělení druhé ŽK hráči hostí Procházkovi po faulu na Sáčka (průběžný stav 2:0).

Sparta - Baník Ostrava: Procházka zastavil nedovoleně Sáčka, druhou žlutou kartu neviděl

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha

42. minuta – Neudělení druhé ŽK hráči Kačarabovi po faulu na Tetteha (průběžný stav 0:0).

Liberec - Sparta: Kačaraba vystartoval na Haška, tvrdý skluz byl posouzen jen na ŽK

54. minuta – Nesprávně nařízený pokutový kop ve prospěch Liberce (průběžný stav 0:1).

Liberec - Sparta: Malinský spadl ve vápně a dostal penaltu, kontakt ale vyvolal sám

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905