US Open: Plíšková hladce postoupila, Muchová může jít na Serenu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Tenistka Karolína Plíšková postoupila do 3. kola grandslamového US Open. Pod zataženou střechou kurtu Arthura Ashe zdolala Mariam Bolkvadzeovou z Gruzie 6:1 a 6:4. Hrát měla i Karolína Muchová proti Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, ale kvůli dešti byl program na menších newyorských dvorcích nejprve o několik hodin odložen a nakonec ve středu zrušen. Pokud Muchová vyhraje, může narazit na Serenu Williamsovou, která otočila bitvu s krajankou Catherine McNallyovou a po výhře 5:7, 6:3 a 6:1 postoupila do třetího kola.

Turnajová trojka Plíšková měla štěstí, že se ve Flushing Meadows dostala na největší kurt se zatahovací střechou. V halových podmínkách měla zápas se soupeřkou z kvalifikace, která v žebříčku WTA figuruje na 202. místě a hrála s obvázaným levým lýtkem a pravým stehenním svalem, od začátku pod kontrolou.

"Jsem ráda, že moje podání bylo lepší než v prvním kole. Hrála jsem solidně, nemusela jsem předvést svůj nejlepší tenis," řekla Plíšková. "Měla jsem štěstí, že jsem mohla nastoupit podle plánu. Ostatní kvůli dešti musí čekat," říkala.

Dvacetiminutovou první sadu Plíšková ukončila jedním ze svých devíti es v utkání. Ve druhém setu získala brejk na 2:1 a pak poprvé a naposledy v utkání přišla o servis. Levou rukou hrající soupeřku vyřadila za hodinu a pět minut.

O osmifinále bude finalistka turnaje z roku 2016 Plíšková hrát s vítězkou utkání mezi Ons Džabúrovou z Tuniska a Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou.

Wimbledonská čtvrtfinalistka Muchová se na kurt číslo čtyři, kde měla zápas hrát, na chvilku dostala. Se Sie Šu-wej tam v 17:30 místního času (23:30 SELČ), deset minut poseděly pod deštníky a pak jim rozhodčí oznámil, že zase mají jít do šatny. Muchová se usmívala a devětadvacátá nasazená Sie Šu-wej mávala fanouškům.

Federer znovu ztratil set, na US Open ale pokračuje

V prvním duelu přišel letos třetí nasazený hráč o první sadu s Indem Sumitem Nagalem, ale pak dominoval. Stejný vývoj měl Federerův souboj s Džumhurem, s kterým přišel v úvodním dějství dvakrát o servis, ale ve zbytku zápasu už podání dokázal udržet.

"Měl jsem tam ještě pár ošemetných okamžiků, ale opakoval jsem si, že si podání neztratím, a vydržel jsem pevný. Dělal jsem od druhého setu mnohem míň chyb a lépe útočil. Do dalšího zápasu mi to dodá sebevědomí," řekl Švýcar.

Serena hledala rytmus, Bartyová vybojovala postup

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Serena Williamsová v duelu se sedmnáctiletou McNallyovou, která dostala do turnaje divokou kartu, dlouho hledala rytmus. McNallyová hrála úspěšně servis - volej a trápila hvězdu čopy.

"Začala beze strachu a opravdu velmi dobře. Neměla co ztratit a přesně tak i hrála," řekla Williamsová po utkání dlouhém skoro dvě hodiny. "Přežila jsem. Nejsem moc nadšená ze svého výkonu, ale jdu dál a to je dobrá zpráva."

Naštvaná Lauren Davisová během bitvy s BartyovouFoto Reuters / Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports

O příští soupeřce vítězce šesti titulů v New Yorku Williamsové se rozhodne v odloženém utkání mezi Muchovou a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Turnajová dvojka Bartyová, která bojuje mimo jiné s Češkou Karolínou Plíškovou o post světové jedničky po US Open, zdolala Lauren Davisovou z USA 6:2 a 7:6. Letošní vítězka French Open ale musela otáčet koncovku druhé sady, v které soupeřka podávala na výhru. "Bylo to extrémně těžké," řekla Australanka.

Djokovič i přes problémy postupuje

První hráč světa Djokovič řešil před utkáním problém s levým ramenem a hůře se mu podávalo a hrál bekhend. S Argentincem Juanem Ignaciem Londerem si vzal v první sadě i čas na ošetření, přesto neztratil ani set a zvítězil 6:4, 7:6 a 6:1.

"Nebylo samozřejmě vůbec jednoduché hrát s bolestí, ale našel jsem cestu, jak to vybojovat a projít zápasem. Už mě to trápí nějakou dobu a byl to test," řekl Srb, který na grandslamech vyhrál 35 ze svých posledních 36 zápasů.

Novak Djokovič i přes problémy s ramenem postoupil do 3. kolaFoto AP Photo/Charles Krupa

Doufal, že se na páteční třetí kolo dokáže připravit. "Zaleduju si ruku na osmačtyřicet hodin a nějak to dopadne," vtipkoval Djokovič. Jeho příštím soupeřem mlže být krajan Dušan Lajovič, nebo domácí Denis Kudla.

Hoang (Fr.) - Mayer (Arg.) 3:6, 6:2, 6:7 (6:8), 6:1, 6:3,
Laaksonen (Švýc.) - Cecchinato (It.) 7:6 (7:3), 7:6 (8:6), 2:6, 3:6, 7:6 (7:2).

2. kolo:
Federer (3-Švýc.) - Džumhur (Bos.) 3:6. 6:2, 6:3, 6:4,
Nišikori (7-Jap.) - Klahn (USA) 6:2, 4:6, 6:3, 7:5,
Dimitrov (Bulh.) - Čorič (12-Chorv.) bez boje,
Djokovič (1.Srb.) - Londero (Arg.) 6:4, 7:6 (7:3), 6:1,
Köpfer (Něm.) - Opelka (USA) 6:4, 6:4, 7:6 (7:2).

Ahnová (USA) - Kuzněcovová (Rus.) 7:5, 6:2, P
utincevová (Kaz.) - Brengleová (USA) 6:3, 6:3.

2. kolo:
Karolína Plíšková (3-ČR) - Bolkvadzeová (Gruz.) 6:1, 6:4,
Svitolinová (5-Ukr.) - V. Williamsová (USA) 6:4, 6:4,
Bartyová (2-Austr.) - Davisová (USA) 6:2, 7:6 (7:2),
S. Williamsová (8-USA) - McNallyová (USA) 5:7, 6:3, 6:1,
Keysová (10-USA) - Lin Ču (Čína) 6:4, 6:1.

INSIDER před US Open: Kdo ohrozí krále Djokera? Plíšková může vystoupat na trůn
Video se připravuje ...

Karolína Plíšková postoupila do 2. kola grandslamového US Open, v duelu s Terezou Martincovou se ale hodně trápila a vyhrála dvakrát 7:6.