Líšeň - Žižkov 3:3Dukla ve druhé lize vysoko vyhrála

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Dukly v 7. kole druhé ligy doma porazili Vlašim 4:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Pražané na vedoucí Pardubice ztrácejí dva body. Dvakrát se trefil Lukáš Holík.

Prostějovský Lukáš Hapal (vpravo) v souboji s třineckým Lukášem Buchvaldkem na archivním snímku.

Dukla si na Julisce vytvořila dvoubrankový náskok mezi 32. a 34. minutou, kdy se prosadili González a Holík, který skóroval i po změně stran. Těsně před koncem zpečetil debakl hostů střídající Jakab. Dejvický tým doma vyhrál potřetí za sebou, Vlašim popáté v řadě nebodovala a propadla se na poslední pozici.

Žižkov v Líšni prohrával od 27. minuty, kdy se trefil Machálek a Viktoria tak inkasovala po třech zápasech. O vyrovnání se postaral Bazal, ale po pauze vrátil domácí do vedení Jeřábek. Viktoria poté dvěma góly otočila skóre, ale remízu zajistil dvě minuty před koncem Machálek. Líšeň potřetí za sebou nevyhrála a je šestá.

Sokolov díky Machučovi zachránil remízu 1:1 s Prostějovem a opustil poslední příčku. Hosté vedli už od deváté minuty po Píchalově brance. Rozhodčí Hanousek ve vypjatém utkání rozdal 12 žlutých karet, po druhém napomínání byl v 47. minutě vyloučen prostějovský Pernackyj a v nastavení i domácí Čihák.

Třinec doma remizoval s Brnem 1:1 a stejně jako Prostějov prodloužil sérii bez vítězství na šest kol. Slezany poslal do vedení v 52. minutě Akulinin, ale Zbrojovka porážku odvrátila díky náhradníku Černínovi.

Chrudim po dvou prohrách zabrala a na svém hřišti zdolala Vyšehrad 3:2. Pražský nováček ze čtyř venkovních zápasů v sezoně získal jediný bod.

7. kolo druhé fotbalové ligy:
Líšeň - Viktoria Žižkov 3:3 (1:1)
Branky: 27. a 88. Machálek, 49. Jeřábek - 32. Bazal, 65. Gil, 70. Čapek. Rozhodčí: Vojkovský - Paták, Lakomý. ŽK: Šustr, Hladík, Hlavica, Jeřábek - Diviš. Diváci: 1528.
Líšeň: Šustr - Suchý, Hlavica, Bednář (71. Rolinek) - Čermák - Jeřábek, Reteno, Málek (46. Zikl), Vintr (23. Minařík) - Machálek, Hladík. Trenér: Kafka.
Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Súkenník - Urbanec (58. Čapek), Gil (83. Cabaňa), Bazal (90.+1 Maksič) - Diviš. Trenér: Veselý.
Sokolov - Prostějov 1:1 (0:1)
Branky: 68. Machuča - 9. Píchal. Rozhodčí: Hanousek - Kříž, Váňa. ŽK: Čihák, Machuča, Štípek - Pernackyj, Biolek, Lutonský, Bréda, Píchal, Kroupa, Rolinc. ČK: 90.+3 Čihák - 47. Pernackyj. Diváci: 540.
Sokolov: Šiman - Šmehyl, Hošek, Čihák, Jakub Dvořák II. - Machuča, Glaser (59. Štursa) - Štípek (87. Ševčík), Vávra (46. Kopřiva), Selnar - Červenka. Trenér: Šturma.
Prostějov: Bréda - Střeštík (71. Kroupa), Janíček, Schuster, Pernackyj - Biolek, Lutonský, Koudelka, Pašek - Píchal (81. Rolinc), Šteigl (51. Kotouč). Trenér: Machala.
Chrudim - Vyšehrad 3:2 (2:0)
Branky: 6. Vašulín, 24. vlastní Šandera, 59. Kesner - 67. Pouček, 73. Verner z pen. Rozhodčí: Marek - Myška, Matoušek. ŽK: Rybička, Froněk, Sulík - Žežulka, Švejdík, Laňka. Diváci: 1120.
Chrudim: Mrázek - Sulík, Krčál, Vencl, Hlavsa - Janoušek, Sixta (90+2. Drahoš) - Kesner, Rybička (82. Ujec), Dostálek (75. Froněk) - Vašulín. Trenér: J. Veselý.
Vyšehrad: Otáhal - Šandera, Švejdík, Žežulka, Mareš - Pouček, Gebert (46. Mashike Sukisa), Verner, Rataj (46. Kozel) - Veselý, Drobílek (63. Laňka). Trenér: R. Veselý.
Třinec - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 52. Akulinin - 63. Černín. Rozhodčí: Cihlář - Hájek, Šimáček. ŽK: Šural, Černín (oba Brno). Diváci: 722.
Třinec: Adamuška - Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír (73. Cienciala) - Machalík, Samiec - Arroyo (66. Janoščin), Valenta, Hlúpik - Akulinin (79. Tijani). Trenér: Habanec.
Brno: Floder - Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský, Krška, Bariš (54. Černín), Fousek (55. Šumbera) - Růsek (46. Pachlopník), Pázler. Trenér: Šustr.
Dukla Praha - Vlašim 4:0 (2:0)
Branky: 32. a 60. Holík, 34. González, 87. Jakab. Rozhodčí: Hocek - Kubr, Hurych. ŽK: Blecha (Vlašim). Diváci: 783.
Dukla: Hruška - Chlumecký, Piroch, Kozma - Preisler, Doumbia, Krunert (73. Jakab), Tetour, Koval (85. Douděra) - González (63. Hadaščok), Holík. Trenér: Skuhravý.
Vlašim: Bačkovský - Šabanov, Štochl, Broukal (46. Blecha), Breda - Plachý (69. Dias), Pilík, Svoboda, Janda, Průcha (46. Kadlec) - Fotr. Trenér: Hradecký.