Přindiš vládl kajakářům v Německu. Třetí Prskavec dál vede SP

Autor: ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Úřadující mistr Evropy Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Markkleebergu. Třetí místo obsadil Jiří Prskavec, který si třetím medailovým výsledkem v sezoně upevnil vedení v hodnocení seriálu. Přindiš se týden před pražským finále pětidílného SP posunul na třetí místo za Slovince Petera Kauzera.

V Německu se mezi české reprezentanty vklínil pouze Lucien Delfour. Francouz reprezentující Austrálii se jako vítěz semifinále vydal na trať jako poslední a Prskavce předčil o 11 setin sekundy. Za suverénním Přindišem zaostal o téměř dvě a půl sekundy. Páté místo obsadil Vavřinec Hradilek.

SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

K1: 1. Přindiš (ČR) 87,78 (0 tr. sekund), 2. Deflour (Austr.) -2,43 (0), 3. Prskavec -2,54 (0), ...5. Hradilek (oba ČR) -3,30 (0).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Prskavec 199, 2. Kauzer (Slovin.) 178, 3. Přindiš 152, ...14. Hradilek 110.

Ženy:

C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 104,98 (0), 2. Fišerová (ČR) -0,04 (0), 3. J. Foxová (Austr.) -0,16 (2), ...v semifinále 16. Havlíčková, 30. Říhová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. J. Foxová 192, 2. Satilaová (Braz.) 145, 3. Wolffhardtová (Rak.) 136, ...6. Fišerová 122, 11. Havlíčková 95, 24. Říhová 60, 44. Matulková (ČR) 30.