CSKA Moskva na úvod KHL padl s Omskem. Rozhodl gól přes celé hřiště

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Nový ročník Kontinentální hokejové ligy začal v neděli domácí prohrou držitelů Gagarinova poháru z CSKA Moskva 1:3 s Omskem. Obhájcům titulu nepomohl ani útočník Jiří Sekáč, který v létě do týmu přišel z Kazaně.

CSKA se sice dostal do vedení brankou Maxima Šalunova z 12. minuty, ale pak už domácí hráči brankáře Avangardu Igora Bobkova nepřekonali. Na 1:2 otočil skóre v druhé třetině Maxim Čudinov a výhru hostů potvrdil střelou do prázdné branky Kanaďan Cody Franson.

Do Kontinentální ligy v létě zamířila řada českých hokejistů z NHL. Andrej Šustr se domluvil na spolupráci s Kunlunem, útočníci Tomáš Hyka s Lukášem Sedlákem odešli do Čeljabinsku, obránce Libor Šulák do Čerepovce a bek Jakub Jeřábek se vrátil do Podolsku. Omský rodák Dmitrij Jaškin bude hrát za moskevské Dynamo.

Nedělní výsledek KHL:

CSKA Moskva - Omsk 1:3.

VIDEO | Vítězný gól Maxima Čudinova přes celé hřiště

Čestné vhazování na úvod nové sezony KHL obstaral prezident ruské hokejové federace Vladislav Treťjak, ruská místopředsedkyně vlády Olga Golodetsová a předseda představenstva KHL Dmitrij Černyšenko