V šachu

Chomutov načal 1. ligu výhrou nad Sokolovem, Motor otočil duel s Třebíčí

Hokejisté Chomutova po sestupu z extraligy vstoupili do nového ročníku první ligy výhrou nad nováčkem druhé nejvyšší soutěže Sokolovem 4:1. Další neúspěšný účastník baráže o účast mezi elitou Motor České Budějovice zvítězil rovněž doma nad Třebíčí 3:2. Jiný tradiční celek ze špičky první ligy Jihlava uspěla před vlastním publikem proti Kadani po výsledku 3:2.

Trenér Motoru Václav Prospal
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Chomutovští Piráti se před 2132 diváky ujali vedení v 17. minutě díky brance Jakuba Chrpy, ale za 72 sekund vyrovnal Jan Bečvář. Po 41 vteřinách závěrečné části vrátil vedení domácím Jan Rudovský a výsledek pojistili v přesilových hrách Američan Darby Llewellyn a Stanislav Vrhel.

Českobudějovický Motor přilákal v úvodním duelu s Třebíčí do své arény nejvyšší návštěvu kola 5708 fanoušků a Jihočeši rozhodli ve druhé třetině. V ní odpověděli na brzké vedení Horácké Slavie po gólu Denise Kusého dvěma přesnými zásahy Jana Veselého a jedním Radka Prokeše. V úvodu třetí třetiny snížil Lukáš Forman, ale Motor těsný náskok udržel.

Jihlava si vypracovala v první třetině dvoubrankový náskok. V přesilové hře otevřel skóre Matěj Pekr a pak se prosadil i Jan Holý. Před polovinu utkání sice zkorigoval stav Matěj Chalupa, ale necelých pět minut před koncem upravil na 3:1 Peter Lichanec.

Litoměřice zvítězily v Benátkách nad Jizerou 4:0 i díky dvěma brankám Vojtěch Střondaly. Čisté konto si připsal jako první gólman v ročníku Tomáš Král díky 39 úspěšným zákrokům.

Slavia před pouhými 749 diváky v Edenu prohrála s Ústím nad Labem 1:2 v prodloužení. Hostující Slovan vedl díky Tomáši Pšeničkovi, v 56. minutě vyrovnal po asistenci Petra Vampoly Filip Kuťák, po 81 vteřinách nastavení však rozhodl jednačtyřicetiletý Jaroslav Roubík.

Dva góly Antonína Pechance stačily Vsetínu doma proti Frýdku-Místku jen na bod. V čase 62:20 rozhodl David Klimša. Přerov dotáhl Jaroslav Kubeš třemi body za dvě branky a jednu asistenci k vítězství nad Prostějovem 3:2. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl Vladimír Svačina k výhře Poruby nad Havířovem 4:2.

Výsledky 1. kola první hokejové ligy

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky: 40. a 46. Střondala, 45. D. Sklenář, 57. Jícha. Rozhodčí: Micka, Souček - Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 215.

Chomutov - Sokolov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 17. Chrpa, 41. Rudovský, 48. Llewelly, 57. Vrhel - 18. Bečvář. Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2132.

Motor České Budějovice - Třebíč 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky: 23. a 35. J. Veselý, 36. Prokeš - 10. Kusý, 42. L. Forman. Rozhodčí: Skopal, Hucl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 5708.

Jihlava - Kadaň 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 8. Pekr, 18. J. Holý, 56. Lichanec - 28. M. Chalupa. Rozhodčí: J. Doležal, T. Veselý - O. Polák, Roupec. Vyloučení: 4:6, navíc M. Machač (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1264.

Vsetín - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 7. a 60. Pechanec, 11. J. Drtina - 9. Martynek, 26. Hrachovský, 29. J. Kalus, 63. Klimša. Rozhodčí: Kašík, Maršálek - Blažek, Kučera. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 2970.

Poruba - Havířov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 8. Zdeněk, 25. Sikora, 56. Kanko, 60. Svačina - 40. Chroboček, 52. Rašner. Rozhodčí: Dědek, Cabák - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:2. Diváci: 1025.

Přerov - Prostějov 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky: 3. a 17. Kubeš, 11. M. Kratochvil - 8. Berger, 41. Muška. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 2245.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 56. Kuťák - 17. Pšenička, 62. Roubík. Rozhodčí: Čáp, Pavlovič - Hnát, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 749.