• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Hotovo bylo po 18 minutách! Fotbalisté Kladna rozstříleli Dobříš 6:2

Neděle, 15. září 2019 09:00

Kladenští fotbalisté si zase zlepšili svoji střeleckou bilanci a po úvodu soutěže, ve kterém se v koncovce trápily, zaznamenali druhý na góly bohatý zápas. V Dobříši rozjeli velikou show od úvodního výkopu a nakonec mohli oslavit vysoké vítězství 6:2.

Hotovo bylo po 18 minutách! Fotbalisté Kladna rozstříleli Dobříš 6:2 (Ilustrační foto: KL)

V prvních kolech to bylo hlavní téma všech pozápasových rozhovorů s novináři a pravděpodobně i mezi hráči v kabině. Produktivita. Kladeňáci se dostávali do řady šancí, což by se podle kvality jejich kádru dalo čekat, v koncovce ale ve většině případů vycházeli naprázdno. V prvních třech kolech tak z toho byly dvě porážky 1:2 a naposledy dokonce 0:1. Tam ale jako by se hráči Kladna odrazili ode dna. Následovalo důležité vítězství 2:0 v Brandýse nad Labem a naposledy přestřelka 5:3 s Českou Lípou. Kladeňáci navíc evidentně zůstali při střelecké chuti a Dobříši nasázeli rovnou šest branek. Jejich skóre z posledních dvou zápasů je tak ohromujících 11:5!

V Dobříši načali fotbalisté kladenského SK svého soupeře už hodně brzy. V deváté minutě se nemýlil Tadeáš Pospíšil, který otevřel skóre utkání. Hosté se ale pořádně ještě nedoradovali a mohli s tím začít zase od začátku. Po pouhých třech minutách totiž zvýšil David Javorek. Když pak Kladeňáci v osmnácté minutě vedli po trefě Antonína Holuba už o tři branky, bylo prakticky hotovo.

Hráči Kladna se však nechtěli slibným vedením nechat ukolébat a pokračovali v útočení. V devětadvacáté minutě proměnil penaltu Štěpán Hanzlík. Tři minuty před koncem úvodního dějství pak přidal pátou trefu Marek Tóth a bylo definitivně jasné, že by se muselo stát už jen něco hodně šíleného, aby došlo ke zdramatizování.

Ve druhé půli se pak diváci asi museli poněkud nudit, pokud počítali, že gólové galapředstavení bude pokračovat. V závěrečných deseti minutách se ale naopak museli namlsat, co jim hrdlo ráčilo. Od osmdesáté minuty do závěrečného hvizdu totiž ještě třikrát lovili brankáři míč ze sítě! Nejprve v 80. minutě přidal šestou trefu SK David Čížek. Kladenský brankář Martin Vokoun pak o dvě minuty později přišel o čistý štít, když se prosadil Ondřej Soukup. Definitivní podobu skóre nakonec udělil Štěpán Maryška, jenž gólmana Kladna překonal podruhé.

Kladno, které neprožilo dobrý vstup do aktuálního ročníku, tak zapsalo další důležité tři body a v tabulce stoupne na sedmé místo. O další bodový zápis budou kladenští fotbalisté usilovat příští sobotu od 10:15 proti Chomutovu! Zápas se odehraje na domácím Stadionu Františka Kloze.

MFK Dobříš – SK Kladno 2:6

Branky: 9. Pospíšil, 12. Javorek, 18. Holub, 29. Hanzlík (pen.), 42. Tóth, 80. Čížek – 82. Soukup, 88. Maryška. Rozhodčí: Doubrava – Vnuk, Švagr, Eibl. Diváci: 250.

MFK Dobříš: Weber – R. Procházka (46. Liška), Pokorný, Kozohorský (32. Soukup), Talůžek (C), Junek (46. Puchmajer), Maryška, Machač, Šrain, Kopečný (46. Šrain), Fic (46. Horáček).

SK Kladno: Vokoun – Hanzlík, Holub (C) (83. Švambera), Pospíšil (67. Richter), Kalina, J. Růžička, Stříška, Javorek, V. Procházka (71. Pechr), Čížek (80. Dejčmar), Tóth (60. Bagou).