15. září 2019 • 18:44

Lacko vybojoval v Zolderu jedno druhé místo, v ME je dál třetí

Autor: ČTK
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Adam Lacko dnes v mistrovství Evropy v závodech tahačů vybojoval druhé místo v třetí jízdě na okruhu v Zolderu a získal pro stáj Buggyra jubilejní 1000. pohár v historii. Nestačil jen na Němce Jochena Hahna, který vyhrál o téměř osm sekund. Závěrečnou čtvrtou jízdu Lacko kvůli prasklému brzdovému kotouči nedokončil.

"Je to obrovská škoda. To, co jsem na Albaceteho najel ve třetím závodě, jsem v tom čtvrtém ztratil. Nedá se nic dělat, to je motorsport. Teď se musíme nachystat na Le Mans a bojovat, co to půjde, protože v Jaramě, na domácím okruhu Antonia, už to bude hodně těžké," uvedl Lacko, který je v průběžném pořadí šampionátu dál třetí za Hahnem a Španělem Antoniem Albacetem, na kterého ztrácí jen devět bodů.

Výsledky:

Třetí jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:54,652, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -7,702, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -8,919.

Čtvrtá jízda: 1. Albacete (Šp./MAN) 24:14,122, 2. Kursim -5,212, 3. Reinert (oba Něm./Iveco) -6,352, ...Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 272, 2. Albacete 187, 3. Lacko 178.