Volejbalisté zvládli druhý zápas na mistrovství Evropy, Estonsko porazili bez ztráty setu

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Rotterdam (Aktualizováno: 21:09 15. 9. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalisté slaví vítězství nad Estonskem.

Volejbalisté slaví vítězství nad Estonskem. | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Nejúspěšnějším hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Je v našich silách, abychom postoupili, věří kapitán volejbalistů Janouch před klíčovým zápasem

Číst článek

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Volejbalisté měli povedený vstup do utkání. Za pomoci tří úspěšných bloků vedli 8:3 a bez problémů dotáhli set k výhře rozdílem sedmi bodů.

Na začátku druhé sady ale naopak zaspali. Prohrávali o čtyři body 15:19. Tvrdý servis Galabova pomohl vývoj otočit z 18:20 na 21:20 a trenérovi vyšlo i střídání. Zásluhou univerzála Fingera a nahrávače Pavla Bartoše Češi vedli 24:22, ale Estonci se zuby nehty bránili. Až při jedenáctém setbolu uspěl Hadrava esem.

Třetí set měli volejbalisté zdánlivě pod kontrolou. Vedli 8:5 a ještě 16:15, ale po chybách najedou ztráceli 17:20 a za stavu 22:24 odvraceli setboly. Jeden vymazal esem Džavoronok, pak ustáli další dva a přišel na servis Hadrava.

Hráč polského Olštýnu napálil levačkou podání a rozhodčí zahlásil aut. Kouč Nekola si vyžádal video, sám Hadrava kroutil hlavou a nevěřil, že byl míč dobrý, ale záznam ukázal, že „lízl“ lajnu. Rázem měli Češi první mečbol a tentokrát Hadrava poslal míč z podání jasně do hřiště a duel ukončil.

Takhle slavi čeští volejbalisti výhru na #EuroVolleyM nad Estonskem 3:0. Ten hlavou dolů je Tomáš Kunc, který zvládl premiéru na ME excelentně. Rozhovor můžete slyšet na @Radiožurnál

21:27 – 15. 09. 2019

2

Mistrovství Evropy volejbalistů v Belgii, Francii, Nizozemsku a Slovinsku:
Skupina A (Montpellier):
Rumunsko - Itálie 1:3 (-15, -14, 23, -14), Portugalsko - Francie 0:3 (-11, -20, -23).