Rittich začal boj o pozici jedničky Calgary na výbornou. Frolík zahájil přípravu gólem

Gólman David Rittich si vedl bezchybně během svého partu v brankovišti Calgary, které se v pondělních přípravných zápasech utkalo dvakrát s Vancouverem. V domácím vystoupení Rittich do poloviny zápasu neinkasoval, gólem pomohl Flames útočník Michael Frolík, ale výhru 3:2 nakonec slavili v prodloužení Canucks.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český brankář David Rittich v přípravném utkání mezi Calgary Flames a Vancouverem Canucks.

Český brankář David Rittich v přípravném utkání mezi Calgary Flames a Vancouverem Canucks. | Foto: Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý Rittich, jehož zkušenější parťák Mike Smith zamířil po minulé sezoně k hlavnímu rivalovi do Edmontonu, odchytal téměř 33 minut.

Asistence, dvě střely i rvačka. Devatenáctiletému Jeníkovi se při debutu za Arizonu v přípravě dařilo

Číst článek

Za tu dobu na něho mířily pouhé čtyři střely, a protože všechny pokryl, přenechával svému konkurentovi Camu Talbotovi, jenž přišel z Philadelphie, místo v brankovišti za stavu 1:0.

Před 17 465 diváky v hledišti Scotiabank Saddledome se pak blýskl také Frolík, když na začátku 36. minuty zblízka překonal Richarda Bachmana a zvýšil. Ve třetím dějství se ale probrali k životu Canucks.

Mitch Eliot nejprve odmazal nulu na jejich střeleckém účtu, Jake Virtanen v 56. minutě vyrovnal a sám pak také v čase 61:32 rozhodl. Frolík byl přes porážku vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Druhý souboj ve Victorii, který svedli ostatní hráči obou týmů, vyzněl naopak pro Flames. Calgary vyhrálo 4:3 hlavně zásluhou dvoubrankového střelce Austina Czarnika. Flames vedli zkraje třetí třetiny už 4:0, k finiši Canucks pomohl asistencí útočník Lukáš Jašek.

Úvodní přípravný duel naopak nevyšel jinému českému gólmanovi Danielu Vladařovi z Bostonu. Když na konci 31. minuty nahradil jiného mladíka Kylea Keysera, vedli Bruins na ledě New Jersey 1:0.

Záhy sice zlikvidoval sólo domácích, ale brzy poté ho překonal Jack Hughes. Právě jednička letošního draftu také rozhodla zápas v první minutě prodloužení gólem na 4:3. Vladař si ze 13 střel připsal devět zákroků, jeho spoluhráč Jakub Lauko zaznamenal asistenci.

Přihrávku si připsali i Jakub Voráček z Philadelphie a David Kämpf v dresu Chicaga, také jejich týmy se ale musely sklonit před svými soupeři.

Přípravné zápasy před startem NHL:
Nashville - Florida 6:3
(0:2, 3:1, 3:0), 1. zápas
Branky: 22. a 58. Bonino, 23. Jeannot, 40. Watson, 44. Tomasino, 46. Pitlick - 7. Connolly, 18. Sceviour, 23. Hawryluk.
Nashville - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), 2. zápas
Branka: 4. Dauphin.
New Jersey - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 33. a 61. Hughes, 41. Bratt, 54. Carrick - 26. Steen (Lauko), 43. Wagner, 60. Studnicka. Daniel Vladař (Boston) odchytal 28:40 minuty, inkasoval čtyřikrát ze 13 střel a měl úspěšnost zákroků 69,2 procenta.
Montreal - New Jersey 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 3. Lehkonen, 9. Thompson, 58. Evans, 60. Cousins - 19. Butcher, 42. McLeod.
Washington - Chicago 4:3 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Riat, 28. Boyd, 29. Protas, 63. Wilson - 8. Saarela, 25. Nylander (Kämpf), 33. Boqvist.
Philadelphia - New York Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 25. J. van Riemsdyk (Voráček) - 3. Hickey, 43. Sbisa, 60. Brown.
Buffalo - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0), hráno v University Parku
Branky: 6. Gilmour, 19. Sheary, 32. Jokiharju, 36. Thompson, 65. Eichel - 5. Agozzino, 41. Lafferty, 47. Johnson, 49. Haggerty.
Dallas - St. Louis 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 30. Kostin, 35. Bortuzzo.
Edmonton - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Neal, 40. Nugent-Hopkins.
Calgary - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 8. J. Gaudreau, 36. Frolík - 56. a 62. J. Virtanen, 46. Eliot. David Rittich (Calgary) odchytal 32:43 minuty, ze čtyř střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.
Vancouver - Calgary 3:4 (0:2, 0:1, 3:1), hráno ve Victorii.
Branky: 43. L. Eriksson, 58. Teves (Jašek), 60. Horvat - 14. a 33. Czarnik, 6. Dubé, 43. Andersson.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít