Osmé kolo, rok 1994. Tehdy naposledy porazili fotbalisté Bohemians Zlín na domácím hřišti. Smolnou sérii, čítající celkem šest utkání, chtěli utnout v pátek. Měli ideální příležitost: v Ďolíčku letos zvítězili třikrát ze čtyř duelů (remizovali jen s Plzní), naopak Zlín prohrál tři zápasy v řadě.

Rumunský fotbalista Nicolae Stanciu se stal další posilou mistrovské Slavie a podepsal s ní smlouvu na čtyři roky.
Peklo. Stancia čeká těžké derby

Přesto to byli hosté, kdo se ujal v šesté minutě vedení. Autorem šťastné – a v sezoně své první – branky byl dlouhán Tomáš Wágner, který nevědomky tečoval bombu nedávné zlínské posily z Kypru Zdeňka Folprechta. Míč změnil směr, gólman Tomáš Fryšták už nestihl reagovat – 0:1.

Domácí byli pořádně opaření – možná i proto prvních 23 minut vůbec nevystřelili. Pak ovšem bek Lukáš Pokorný nacentroval na Michaela Ugwuho, jenž prodloužil na Antonína Vaníčka. Útočník s pasem váhal, nakonec ale před bránou našel volného navrátilce z Viktorie Plzeň Milana Havla – 1:1.

Pozor: navzdory vyrovnání a vydatně pokropenému trávníku – jistě na popud kouče Martina Haška, kterého rozzlobilo suché hřiště v minulém kole v Karviné –, Bohemians tápali. Jejich laxnost hosté těsně před přestávkou opět potrestali. Zpoza vápna se prosadil „exklokan“ Dominik Mašek – 1:2.

Úspěšný comeback

Po pauze stáhl Hašek Kamila Vacka s Vaníčkem – a téměř ihned bylo srovnáno. Tlak Pražanů zužitkoval po nepřesné střele Jakuba Podaného opět Havel – 2:2. Záložník, jenž ve Vršovicích hostuje, zažil návrat jako hrom (naposledy si v Ďolíčku v zelenobílém dresu zahrál v květnu 2017).

Ondřej Lingr patřil k nejaktivnějším hráčům Karviné v duelu s Bohemians. Gól však nevymyslel ani on.
Ondřej Lingr po Bohemians: Proti nim se mi hraje nejhůř z celé ligy

Pětadvacetiletý fotbalista, který dvěma trefami vyrovnal svůj celkový počet branek za Plzeň během dvou předchozích let, měl v 65. minutě na kopačce hattrick. Jeho pumelice z hranice vápna mířila výborně, nechala nicméně vyniknout Stanislava Dostála, jenž se vytasil s parádním vykopnutím.

Vršovičtí tlačili, jenže jim chyběly další výraznější šance. Jinak řečeno: bojovali srdnatě, ze sedaček však diváky zvedl pouze střídající Ibrahim Keita svými kličkami. A to i přesto, že v 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující záložník Folprecht, mimochodem odchovanec Sparty.

Ubojovaný duel tak nakonec skončil smírně. Domácí po pátku zůstávají na devátém místě FORTUNA:LIGY s dvanácti body, třináctý Zlín se s desíti dotáhl na dvanáctou Příbram. Příští týden v pátek míří svěřenci Martina Haška do Teplic, „Ševci“ přivítají Jablonec.

Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín 2:2 (1:2)

Branky: 24. a 46. Havel – 6. Wágner, 45. Mašek. Rozhodčí: Jana Adámková – Jaroslav Kubr, Marek Podaný. ŽK: 38. Vodháněl, 46. Keita – 10. Folprecht. ČK: 75. Folprecht (po druhé žluté). Diváci: 4301.

Bohemians: Fryšták – Pokorný, Krch, Hůlka – Podaný, Vacek (46. Rada), Jindřišek, Havel – Vodháněl, Ugwu (75. Bartek), Vaníček (46. Keita). Trenér: Martin Hašek.

Zlín: Dostál – Bartošák (51. Džafič), Azatskyi, Buchta, Fantiš – Jiráček, Folprecht – Vakho, Poznar, Mašek (90. Giorgadze) – Wágner (73. Železník). Trenér: Josef Csaplár.

Popis fotky: Fastav Zlín - Sparta Praha - Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - Sparta Praha, 15. září 2019 ve Zlíně. Hráči Sparty se radují z gólu.<body xmlns="http://newsml.ctk.cz/ns/ctkxhtml.xsd"><p>    Zlín - Fotbalisté Sparty zvítězili v