Triatlonistka Frintová byla čtvrtá na Světovém poháru v Číně. Čelůstka nedokončil

Triatlonistka Vendula Frintová skončila čtvrtá na Světovém poháru v čínském Wej-chaj. Od bronzu ji dělila více než minuta. Jan Čelůstka závod mužů nedokončil.

Wej-chaj Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vendula Frintová (archivní foto).

Vendula Frintová (archivní foto). | Foto: Michal Jurman | Zdroj: Český rozhlas

Z vítězství se radovali Švýcarka Julie Derronová a Portugalec Joao Silva.

Řenč získal na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu stříbrnou medaili. Křivánková skončila pátá

Číst článek

Frintová, která před měsícem obhájila vítězství v závodě Světového poháru v Karlových Varech, přidala další výborný výsledek hlavně díky tradičně skvělému běhu. Po plavání v zálivu Halfmoon Bay ve Žlutém moři byla šestnáctá se ztrátou 17 sekund na čelo, po cyklistické části závodu jí patřila 15. příčka s odstupem téměř tři a půl minuty na nejlepší.

Závěrečný běh na 10 km zvládla v druhém nejlepším čase 35:30. Rychleji desítku zaběhla jen vítězná Derronová (35:27). Před Frintovou skončily ještě Španělka Maria Casillasová Garcíová a Italka Verena Steinhauserová.

SP v triatlonu ve Wej-chaj (Čína):
Muži: 1. Silva (Portug.) 1:54:47, 2. Studer (Švýc.) -2, 3. Sheldon (Brit.) -6, ...Čelůstka (ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Derronová (Švýc.) 2:08:03, 2. Casillasová Garcíová (Šp.) -1:45, 3. Steinhauserová (It.) -2:08, 4. Frintová (ČR) -3:24.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít