Magazín EURO 2024

Třebíč se dočkala první výhry. Poruba ještě nezaváhala, uspěly i Budějovice nebo Chomutov

I po šestém kole první ligy zůstává Poruba nadále stoprocentní. Dosavadní lídr nezaváhal ani na ledě Ústí nad Labem, kde zvítězil 4:2. O dva body zpět jsou České Budějovice, které ve šlágru hracího dne přetlačily domácí Jihlavu 3:2. Třetí je Chomutov, jenž vynuloval Benátky a po výhře 4:0 ztrácí na Motor dva body. Úvodní vítězství v sezoně si připsala Třebíč.

Pavel Jekel v dresu Třebíče
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Poruba v Ústí nad Labem dvakrát prohrávala a stoprocentní bilanci si udržela až díky závěrečnému finiši. Domácí Slovan dostal ve 26. minutě do vedení Jiří Severa a po vyrovnávacím gólu Petra Kanka vrátil Severočechům ještě ve druhé části náskok Jaroslav Roubík.

Po 23 vteřinách závěrečného dějství zahájil obrat bek Patrik Husák a v čase 58:27 vstřelil v přesilové hře vítěznou branku Michal Hlinka. Hned za devět sekund zpečetil výsledek Vladimír Svačina. Ústí nad Labem popáté za sebou nebodovalo.

České Budějovice vedly v Jihlavě od 19. minuty, kdy se prosadil Jiří Šimánek. V úvodu třetí třetiny zvýšili náskok Motoru Martin Novák a Václav Karabáček, jenž využil přesilovou hru. Dukla mezi 52. a 53. minutou během 89 sekund snížila na rozdíl jediného gólu poté, co proměnil početní výhodu Tomáš Jiránek a potom skóroval i Adam Zeman. Hosté ale těsný náskok uhájili a Jihlava poprvé v sezoně vyšla doma naprázdno.

Jihlava nezvládla domácí šlágr proti Motoru, Jihočechům podlehla o gól

Přerov nestačil na Slavii, která doma v Edenu vyhrála potřetí v řadě. O úspěchu Pražanů 3:0 rozhodl dvěma góly ve druhé třetině David Šteiner. Osmnáctiletý gólman Roman Málek mladší ozdobil první start v sezoně a celkově druhý v první lize čistým kontem, k němuž potřeboval 29 zásahů.

Chomutov, který sestoupil z extraligy, zvítězil počtvrté za sebou a dvěma góly se o to zasloužil Lukáš Klíma. Brankář Dominik Pavlát udržel díky 24 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Benátky podruhé za sebou a celkově potřetí v ročníku neskórovaly.

Litoměřice zabraly po třech porážkách za sebou a zdolaly doma nováčka Sokolov 5:3. Dvěma góly přispěl k úspěchu Stadionu zkušený útočník Peter Jánský. Západočeši ani ve čtvrtém duelu v sezoně mimo svůj led nebodovali.

Prostějov ve třetím domácím vystoupení poprvé odešel s prázdnou a prohrál 1:4 s Havířovem, který potřetí v řadě naplno bodoval. První vítězství v sezoně oslavila Třebíč, jež před vlastním publikem zdolala Frýdek-Místek 4:1. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Matěj Psota.

Poslední Kadaň, která podlehla doma Vsetínu 2:7, se jako jediná ještě nedočkala výhry. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil Radim Kucharczyk.

6. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Sokolov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky: 8. a 28. Jánský, 31. M. Kadlec, 46. Kukla, 60. Kangas - 22. M. Zadražil, 31. Švec, 36. Vracovský. Rozhodčí: M. Petružálek, Šindel - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 750.

Benátky nad Jizerou - Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. a 48. L. Klíma, 26. Žovinec, 40. Lang. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Axman, Hnát. Vyloučení: 13:14, navíc Chrtek (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 205.

Třebíč - Frýdek-Místek 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Šťovíček, 22. T. Havránek, 30. Psota, 56. Vodný - 18. Mikulík. Rozhodčí: Fiala, Veselý - Lukš, Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 773.

Jihlava - Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 52. Jiránek, 53. A. Zeman - 19. Šimánek, 43. M. Novák, 46. Karabáček. Rozhodčí: J. Doležal, Jaroš - Flegl, Roupec. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2106.

Prostějov - Havířov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Chlán - 14. Bambula, 37. J. Baláž, 45. Maruna, 54. Žiak. Rozhodčí: Kašík, Vrba - O. Polák, Gančarčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1430.

Ústí nad Labem - Poruba 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 26. Severa, 34. Roubík - 28. Kanko, 41. Husák, 59. M. Hlinka, 59. Svačina. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:3, navíc T. Jáchym (Poruba) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 491.

Kadaň - Vsetín 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)
Branky: 7. Michnáč, 48. Chlouba - 5., 33. a 47. Kucharczyk, 17. Jonák, 22. Březina, 28. Vítek, 40. D. Tůma. Rozhodčí: Souček, Čáp - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 250.

Slavia Praha - Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 22. a 32. Šteiner, 45. Šmerha z tr. střílení. Rozhodčí: Jechoutek, Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 781.