SESTŘIH: Třinec - Olomouc 7:3. Mistři jsou po kanonádě druzí, Konrád střídal

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tři klopýtnutí v řadě už jsou zřejmě minulostí. Třinečtí hokejisté navázali na nedělní domácí vítězství (s Litvínovem 3:2), když v předehrávce 10. kola Tipsport extraligy přestříleli Olomouc 7:3, která poprvé v sezoně padla bez zisku bodu. Úřadující mistři sice v utkání prohrávali, do konce první třetiny však vyrovnali a od druhé části hry byl zápas v jejich režii. Jednička Hanáků Branislav Konrád po čtyřech inkasovaných gólech poprvé v ročníku střídal. Premiérové vítězství sezony si připsal brankář Petr Kváča, který v úterní bitvě dostal přednost před Patrikem Bartošákem.

Skóre úvodní třetiny určily přesilové hry, oba týmy využily po jedné. Nejdříve se z dorážky prosadil hostující Olesz a v dalším střídáním mohl zvýšit Irgl, ale zblízka minul. Na druhé straně Hrňa orazítkoval v početní výhodě tyč, přesto Třinec Kolouchův faul potrestal. Vrána, který nastupoval v přilbě s košíkem, zamířil přesně pod břevno. Domácí ožili, po pasu Hladonika se ocitl sám před Konrádem Galvinš, ale zakončení mu nevyšlo.

Oceláři se utrhli v prostřední části. Do vedení je dostal Milan Doudera, který po vhazování vystřelil od modré čáry a puk si našel poněkud překvapivě cestu až do branky. To další dva zásahy padly po krásných ranách. Hrňa využil toho, že si olomoucká obrana špatně rozebrala hráče, obkroužil branku, dojel až mezi kruhy a milimetrově přesnou ranou trefil horní růžek. Kovařčík se proháčkoval na levé straně k zakončení a zamířil přesně k bližší tyči.

Konrád poté přenechal místo v brankovišti Lukášovi a závěr druhé třetiny vyzněl pro Olomouc, ale Tomeček ani Hecl se skóre nepohnuli. Hosty zmrazil ve 43. minutě Adamský, který ze sólového úniku skóroval střelou mezi betony. Ale hosté se nevzdali. Ondrušek snížil a trenéři při hře čtyři na čtyři odvolali v 55. minutě gólmana. Vyplatilo se, Irgl zadělal na drama. Jenže další myšlenky na zvrat vzal hostům Chmielewski a při power play zpečetil výhru Doudera.

Ohlasy trenérů

Marek Zadina (Třinec): "V prvé řadě bych chtěl pochválit tým. Zahrál velmi dobrý zápas jak z hlediska útoku, tak i obrany. Olomouc hraje poctivý hokej a má silné hráče, obránce. Věděli jsme, že je musíme rozhýbat, a to se nám podařilo. V útočném pásmu jsme měli velký pohyb, a to si myslím, že nám přineslo vítězství. Samozřejmě bylo důležité, že jsme proměnili šance, které jsme si vytvořili, proto jsme vyhráli."

Jan Tomajko (Olomouc): "Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, kdy nás Třinec potrestal za chyby v obranném pásmu. Takové by se nám neměly stávat. Potom už to bylo hop nebo trop. Zkoušeli jsme s tím ve třetí třetině něco udělat, ale Třinec nám zase odskočil. Jednoznačně byl lepší v proměňování šancí. My jsme v šancích, které jsme měli a mohli se v nich zvednout, zklamali, a proto jsme prohráli 3:7."

SESTŘIH: Třinec - Olomouc 7:3. Domácí rychle získali velký náskok, vyhnali z branky Konráda

Třinec - Olomouc: Závěrečnou tečku udělal gólem do prázdné branky Doudera, 7:3

Domácí: 18:09. P. Vrána, 26:02. M. Doudera, 28:16. Hrňa, 31:46. M. Kovařčík, 42:26. Adamský, 55:43. Chmielewski, 58:01. M. Doudera

Hosté: 15:05. Olesz, 53:08. Ondrušek, 54:36. Irgl

Domácí: Kváča (Bartošák) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Hrachovský – Hrehorčák, P. Vrána, Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Hladonik, Kofroň – Polanský.

Hosté: Konrád (32. Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Skladaný, Hecl.