Liga mistrů CEV 2023/2024

Ibrahimovic posunul LA Galaxy do play-off MLS. V Salt Lake City vstřelil gól a na druhý přihrál

LA Galaxy slaví postup do play-off Major League Soccer. Svěřenci Guillerma Barrose Schelotta zasáhnou do vyřazovací fáze zámořské fotbalové ligy poprvé od roku 2016 a vděčit za to mohou Zlatanu Ibrahimovicovi. Fenomenální Švéd byl na stadionu v Salt Lake City opět k nezastavení a pod vítězství 2:1 se podepsal gólem a asistencí.

Zlatan Ibrahimovic zařídil brankou a asistencí postup LA Galaxy do play-off
zdroj: USA TODAY Sports autor: Jayne Kamin-Oncea

Sedmatřicetiletý útočník nejprve hlavou poslal do samostatného úniku Christiana Pavóna, který se nemýlil a v 50. minutě vedlo LA 1:0.

O půl hodiny později si oba role vyměnili. Argentinec Pavón přihrál Ibrahimovicovi a ten se v šestadvacátém utkání v sezoně trefil po sedmadvacáté, čímž opět vylepšil klubový rekord.

V 89. minutě sice domácí vycítili šanci na zdramatizování duelu, když po rohovém kopu skóroval Neduma Onouhu, ale více už nestihli. Celek z města andělů proto i nadále drží třetí místo v Západní konferenci.