Hertl uzemnil Calgary, Faksa dal gól. Rutta pomohl k výhře Tampy

Autor: jab, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Tomáš Hertl v nočním přípravném utkání na start nového ročníku NHL zaznamenal proti Calgary vítězný gól a asistenci a výrazně pomohl k výhře San Jose 4:1. Mezi střelce se zapsal i Radek Faksa, na straně Dallasu ale zůstal osamocen a jeho tým padl s Minnesotou 1:2. Při vítězství Tampy nad Floridou (4:2) si jednou asistencí udělal radost obránce Jan Rutta.

Hertl asistoval ve 44. minutě u branky Evandera Kanea, který zlomil bezbrankový stav duelu v San Jose. V čase 50:59 zvýšil na 2:0 tečí nahození Brenta Burnse od pravého mantinelu.

Obránce Burns si v utkání připsal asistenci u všech branek Sharks, jejichž náskok pojistil dvěma přesnými zásahy během 24 sekund Dylan Gambrell. V 56. minutě zkorigoval výsledek Justin Kirkland.

Hertl nastoupil v přípravě za Sharks teprve podruhé a spravil si chuť poté, co minulý týden ve středu při porážce v Calgary 4:6 nebodoval a v bilanci plus/minus měl tři záporné body. V dresu vítězů se objevil i útočník Lukáš Radil.

Faksa v čase 39:11 tečí střely Thomase Harleyho snížil na konečných 1:2. Wild vedli díky gólům Jordana Greenwaye a Jasona Zuckera rovněž ze druhého dějství a těsný náskok po Faksově prvním bodovém zápisu ve třetím vystoupení v letošní přípravě udrželi.

Rutta, který se také při třetím startu před sezonou poprvé bodově prosadil, si připsal přihrávku v 54. minutě, kdy ruský útočník Nikita Kučerov z úniku zvýšil na 3:1 pro Lightning.

Philadelphia s útočníkem Jakubem Voráčkem sehrála poslední duel před cestou do Evropy na ledě New York Rangers a prohrála 1:2 po samostatných nájezdech. Voráček v první sérii rozstřelu neskóroval a jako jediný úspěšný exekutor rozhodl Mika Zibanejad. V barvách Rangers se představili bek Libor Hájek a útočník Filip Chytil.

Flyers nyní čeká cesta do Lausanne, kde s domácím týmem sehrají v pondělí generálku před startem NHL. Do té vstoupí v pátek 4. října v pražské O2 areně duelem proti Chicagu. Fanouškům v české metropoli se Flyers i Blackhawks předvedou už ve čtvrtek při otevřeném tréninku, který už je rovněž téměř vyprodaný. V prodeji zbývají jen dvě stovky vstupenek.

Obránce Filip Hronek s útočníkem Filipem Zadinou nechyběli v barvách Detroitu, který v Calumetu vyhrál nad obhájcem Stanleyova poháru St. Louis 4:1.

Přípravné zápasy před NHL:

New York Rangers - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. L. Andersson, rozhodující sam. nájezd Zibanejad - 27. Konecny.

Florida - Tampa Bay 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Tippett, 59. Dadonov - 35. Paquette, 40. Gourde, 54. Kučerov (Rutta), 54. Stamkos.

Detroit - St. Louis 4:1 (1:0, 3:1, 0:0), hráno v Calumetu
Branky: 16. a 22. Mantha, 34. a 36. Rasmussen - 21. R. O'Reilly.

Winnipeg - Edmonton 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 11. Suess, 25. Poolman, 29. G. Bourque - 16. a 50. Jurčo, 46. a 55. Bear, 22. McDavid.

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Faksa - 21. Greenway, 34. Zucker.

Vancouver - Arizona 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Ferland, 14. MacEwen - 10. Pederson, 32. V. Söderström, 33. Hayton, 60. C. Söderberg.

San Jose - Calgary 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky: 54. a 54. Gambrell, 44. E. Kane (Hertl), 51. Hertl - 56. Kirkland.

Obránce Brent Burns si v utkání připsal asistenci u všech branek Sharks, jejichž náskok pojistil dvěma přesnými zásahy během 24 sekund Dylan Gambrell. V 56. minutě zkorigoval výsledek Justin Kirkland.