SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. MFK dál čeká na domácí výhru

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. Dnes v jedenáctém kole první ligy remizovali 1:1 v Karviné a na vítězství čekají už devět zápasů. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála.

Domácí: 7. Rundić

Hosté: 50. Sus

Domácí: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Lingr (88. Jan Moravec), Smrž, Marek Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) – Petkov, Petráň.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik, Jursa (80. Souček) – Manzia (46. Sus), Šulc, Mondek (90+1. Kuča) – Dedič.

3627 diváků

Opava se musela obejít bez kapitána a klíčového záložníka Pavla Zavadaila, kterého do hry nepustil trest za žluté karty. Hosté také poprvé nastoupili pod vedením dosavadního asistenta Dvorníka a sportovního manažera Grussmanna, kteří nahradili kvůli špatným výsledkům odvolaného Ivana Kopeckého.

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí a už v sedmé minutě se ujali vedení. Střela Ondřeje Lingra se od břevna odrazila zpět do hřiště a po faulu Jana Žídka na dobíhajícího Michala Petráně nařídil rozhodčí penaltu. K ní se postavil kapitán Milan Rundič a i když gólman Vilém Fendrich směr vystihl, na míč nedosáhl.

Opavští trenéři do druhého poločasu místo Bidjeho Manzii poslali na hřiště Martina Suse, který se už v 50. minutě postaral o vyrovnání. Domácí obrana ho nechala trestuhodně volného a Sus po centru penaltového hříšníka Žídka bez potíží zamířil přesně k tyči.

SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Hosté po výměně kouče bodovali, pomohla jim i dvě břevna

Karviné mohli vrátit vedení Vojtěch Smrž s Adrielem Ba Louou, ale ani jeden neuspěl. Blízko obratu měl na druhé straně Dominik Simerský, avšak jeho střelu zblokoval Rundič. K vítězství nakonec měli blíž domácí, ale Marek Hanousek ve druhé minutě nastavení v ideální pozici trefil břevno.

Karviná tak ani na pátý pokus doma nevyhrála, ale v posledních osmi ligových zápasech jen jednou nebodovala a v tabulce je jedenáctá. Opavě nepomohla ani trenérská výměna a podeváté za sebou nezvítězila a na předposledním místě mají náskok jednoho bodu před posledními Českými Budějovicemi, které však v Liberci hrají až v pondělí.

Klíčové momenty utkání

Karviná - Opava: Hanouskova rána se od břevna taky odrazila před bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Opava: Kouřilova hlavička po rohovém kopu zamířila těsně nad bránu!

Karviná - Opava: Simerského ránu srazil Rundič těsně před bránou do zámezí

Karviná - Opava: Tutovka domácích, Petráň z první po pěkné kombinaci těsně minul bránu!

Karviná - Opava: Smržovu táhlou ránu vytáhl Fendrich

Karviná - Opava: Petráň si seběhl z levé strany, Fendricha však nepřekvapil

Karviná - Opava: Studená sprcha pro domácí, střídající Sus hned vyrovnává na 1:1!

Karviná - Opava: Petkov dostal míč až do sítě, jenže už byl v ofsajdu

Karviná - Opava: Petráň se uvolnil za obranu, ale střílel mimo tři tyče

Karviná - Opava: Petkov si udělal prostor ke střele, jeho rána byla nepřesná

Karviná - Opava: Dedič z dálky těsně minul branku domácích

Karviná - Opava: Čonkova rána zpoza vápna zamířila mimo bránu

Karviná - Opava: Byl už míč za čarou? Ba Loua z ostrého úhlu šikovně přeloboval Fendricha

Karviná - Opava: Petkov se odhodlal ke střele, ale rána mu nesedla

Karviná - Opava: Šulc skvěle vyslal Dediče, ten napálil tyč!

Karviná - Opava: Dedič lízl míč hlavou těsně vedle!

Karviná - Opava: Rundič přesnou ranou k tyči proměnil penaltu a domácí vedou 1:0!

Karviná - Opava: Lingr napálil břevno, hned poté sudí píská penaltu pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905