BBV po 25 letech

Fidži a Irsko slaví vítězství, jejich formu odnesli Gruzínci a Rusové

Světový šampionát v ragby pokračuje. V dějišti mistrovství v Japonsku se utkali hráči Fidži se soupeřem z Gruzie. Utkání dopadlo jednoznačně: Fidži slaví vítězství 45:10. Oba týmy tak nyní na MS mají po jednom triumfu. V dalším ze zápasů pak Irsko rozdrtilo Rusko 35:0.

Důležitá pětka Fidžanů v utkání s Gruzií

Irský kouč Joe Schmidt udělal po nečekané porážce v předchozím duelu s Japonskem v základní sestavě hned jedenáct změn. Favorit šel do vedení už po 90 sekundách zásluhou Roba Kearneyho, který položil nejrychlejší pětku tohoto mistrovství.

Do poločasu stihli Irové ještě další dvě pětky a díky proměněným kopům vedli po 40 minutách 21:0. Bonusový bod zařídil čtvrtou pětkou zápasu po hodině hry Andrew Conway.

"Jsme rádi, že se nám povedlo takhle vyhrát a dostat se zase na koně po minulém zápase," uvedl irský kapitán Johnny Sexton. Jeho tým se posunul do čela skupiny A, jeho soupeře v boji o postup ale třetí duely teprve čekají.