Novinky ze života komunity

Izraelec to zařídil. Doněck si odvezl výhru z Bergama

V Lize mistrů se hrálo druhé kolo a některé výsledky nikdo moc nečekal. Ve skupině C se o překvapení postaralo mužstvo z Ukrajiny – Šachťar Doněck. Mužstvo se v létě posílilo o několik Brazilců a o Izraelce Manora Solomona. V prvním kole mužstvo hrálo doma a prohrálo 0:3, soupeřem byl mistr Anglie Manchester City, který je považován za jednoho favorita soutěže. V druhém kole hrál Šachťar v Itálii s mužstvem Atalanta Bergamo a vyhrál 2:1, vítěznou branku vstřelil v 90.+5.minutě Manor Solomon, který do ukrajinského mužstva přestoupil z Maccabi Petah Tikva.

Radost nám udělala v prvním kole Slavia Praha, která uhrála v Itálii remízu 1:1 s Interem Milan, to nikdo nečekal a „sešívaní“ dokonce mohli i vyhrát. Doma v druhém kole byl soupeřem BVB Dortmund, Slavia prohrála 0:2.

Tottenham Hotspur, finalista loňského rořníku se nějak nemůže rozjet, v prvním kole hrál v Řecku s mužstverm Olympiakos Pireus jen 1:1, v druhém kole to byla v domácím prostředí hrozná ostuda, Bayern Mnichov převálcoval Spurs 7:2!

Ajax Amsterdam, semifinalista loňského ročníku, který se musel do soutěže podle současných pravidel probojovat z kvalifikace (uvažuje se o změmě pravidel kvalifikace), vyhrál doma nad francouzským OSC Lille 3:0, v druhém kole ve Valencii se Ajax ukázal v plné síle, vyhrál 3:0.

Ve skupině A stálý účastník Ligy mistrů Real Madrid toho zatím moc neukázal, v Paříži prohrál s PSG 0:3, v druhém kole doma hrál s outsiderem soutěže – mužstvem z belgických Brug jen nerozhodně 2:2.

Poslední kolo před odvetami je za 3 týdny22. a 23. října. Tottenham hraje s CZ Bělehradem, Šachťar proti Dinamu Záhřeb, Slavia s Barcelonou a Ajax uvítá Chelseu.