4. 10. 2019 Dáša Šamanová

​Kalina: Musíme dál bojovat jeden za druhého

Sparťané vezou z Karlových Varů tříbodovou výhru! Svěřenci Uweho Kruppa porazili Karlovy Vary 5:2 a posunuli se tak na devátou příčku v tabulce. V zápase byla klíčová hlavně druhá třetina, kdy Pražané nasázeli Západočechům čtyři góly. K výhře přispěl gólem Petr Kalina, který skóroval v druhé části jako první a vrátil Spartě vedení gólem na 2:1.

Je to teprve podruhé v nové sezóně, co ze zápasu vezete tři body. Čím to je?
Myslím, že to byla shoda náhod nebo neštěstí pro nás, že se vždycky zápasy otočily a my prohráli, i když jsme makali. Doufám, že to období je za námi a budeme vítězit.

Energii jste v přípravném utkání rozdrtili 8:1. Projevilo se to i na vašem sebevědomí před duelem ve Varech?
Určitě jsme jeli s tím, že tu chceme vyhrát. Ale věděli jsme, že to nebude jako v přípravě, že po nás půjdou, hrají dobrý hokej. Ze začátku jsme se dostali do vedení, pak nás bohužel dorovnali. Potom jsme jim ale několika góly utekli a pohlídali si to.

Dal jsi klíčový gól na 2:1, jak se ti hrálo?
Hrálo se mi dobře. Jsem rád vždy, když tam něco spadne. Ale hlavní je, že jsme tu vyhráli.

Byla zásadní hlavně druhá třetina, kdy jste čtyřikrát skórovali?
Řekli jsme si, že budeme makat, budeme bojovat, a že pro výhru uděláme všechno. Dělali jsme, co jsme mohli, a naštěstí se to povedlo. Dali jsme dva góly z přesilovky. Doufáme, že to takhle bude padat dál.

Ve třetí třetině jste dostali druhý gól od Varů, ten vás ale už nijak neohrozil. Lze tedy utkání hodnotit kladně?
Určitě ho hodnotím kladně, ale musíme si ještě více pohlídat předbrankové souboje. Ty bychom měli vyhrávat a nedávat soupeřům šanci vstřelit gól.

Pomůže výhra našemu sebevědomí?
Řekli jsme si, že budeme chtít hrát více zezadu a zabráníme tomu, aby na nás stříleli. To, co přes nás prošlo, Machy chytil. Podal výborný výkon. Naštěstí tam spadly nějaké střely i nám, takže jsme za to rádi. Konečně vezeme tři body.

Vnímal jsi písničky Karla Gotta, které byly během zápasu na jeho počest pouštěny?
Trošku jo, bylo to příjemné. Líbilo se mi to.

Bylo vítězné utkání v Karlových Varech dobrou přípravou na nedělní utkání s Mladou Boleslaví, která hraje dobře?
Já si myslím, že jsme připraveni dobře. Doufám, že zopakujeme náš výkon pro Varům a budeme hrát pospolu, bojovat jeden za druhého a snad vyhrajeme.