SESTŘIH: Boleslav - Plzeň 2:1. V závěru rozhodl Komličenko z penalty

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně podlehli ve 12. kole nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi 1:2 a prohráli po pěti ligových výhrách za sebou. Viktoria vedla zásluhou Jana Kopice, ale Lukáš Budínský po přestávce srovnal a Nikolaj Komličenko ve druhé minutě nastavení z pokutového kopu rozhodl o triumfu Středočechů, kteří doma zvítězili i v sedmém ligovém duelu v sezoně. Západočeši nevyužili možnost alespoň dočasně se dotáhnout na vedoucí Slavii a ztrácí na ni tři body. Pražané mají k dobru souboj v Jablonci.

Domácí: 48. Budínský, 90+2. Komličenko

Hosté: 29. J. Kopic

Domácí: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Budínský (86. Hašek), Hubínek, Matějovský (C), Fulnek (57. Jiří Klíma) – Komličenko, Mešanović (68. Ladra).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Hloušek – Kalvach, Procházka – J. Kopic, Hořava (90+4. Beauguel), J. Kovařík (61. Kayamba) – Krmenčík (79. Chorý).

4215 diváků

Domácí brankář Stejskal, který v lize dostal potřetí za sebou přednost na úkor zkušenějšího Šedy, musel zasahovat už ve druhé minutě. Kalvachovu střelu před vápnem ale vyrazil. Z podobné pozice pálil ve 20. minutě Hořava, jenže nad. Vzápětí si Stejskal poradil i s Kopicovou střelou, kterou nadvakrát zkrotil a schoval míč před dotírajícím Hlouškem.

Středočeši poprvé ohrozili Hruškovu branku až v 26. minutě, kdy Budínský zakroutil přímý kop těsně vedle tyče.

Po téměř půl hodině hry se ujali Západočeši vedení. Kovařík našel na zadní tyči Hořavu, jehož hlavičku Stejskal vyrazil, na Kopicovu dorážku však nestačil.

Ve 40. minutě si Komličenko vyměnil míč s Mešanovičem a střelou z šestnáctky zamířil těsně vedle.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:1. Krásný duel rozhodla sporná penalta z nastavení

Mladé Boleslavi vyšel skvěle vstup do druhého poločasu. Už po třech minutách si Budínský ve vápně hodil míč na levačku a krásnou střelou srovnal.

Okamžitě po rozehrávce si hosté málem vzali vedení zpátky. Jenže Kovaříkovu hlavičku po Kopicově centru Stejskal vyrazil a následnou střelu Procházky domácí obrana zblokovala na roh. Vzápětí na druhé straně unikl Mešanovič, který ale zakončil vysoko nad.

V 56. minutě posunul Komličenko míč ve vápně na obránce Jakuba Klímu, který před prázdnou branku přihrál Mešanovičovi, ale bosenský útočník na balon nedosáhl. V 65. minutě měl velkou příležitost ve vápně Hořava, jehož střelu však domácí hráči zblokovali. O deset minut později zamířil domácí záložník Jiří Klíma zblízka mimo tři tyče.

V 84. minutě střílel z hranice vápna z přímého kopu Kalvach, jenže zamířil vedle. V závěru vyslal Matějovský do úniku Jiřího Klímu, kterého fauloval Hruška a sudí Lerch nařídil penaltu. Tu proměnil Komličenko, s osmi góly nejlepší střelec soutěže.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Plzeň: Komličenko bezpečně proměnil pokutový kop a otočil na 2:1!

Mladá Boleslav - Plzeň: Hruška zasáhl, ale složil i Klímu a sudí pískl spornou penaltu!

Mladá Boleslav - Plzeň: Kalvachově standardce chyběl do brány metr

Mladá Boleslav - Plzeň: Jiří Klíma se zalekl stoprocentní šance, pálil vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Plzeň: Osamocený Hořava z druhé vlny pálí o metr vedle brány!

Mladá Boleslav - Plzeň: Klíma úplně sám před Hruškou nenašel spoluhráče!

Mladá Boleslav - Plzeň: Budínského prudký centr našel Fulneka, hlavičku si Hruška pokryl

Mladá Boleslav - Plzeň: Hlouškova minela, Mešanovič bombou z úhlu netrefil bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Budínský krásně zakroutil střelu za Hrušku, 1:1!

Mladá Boleslav - Plzeň: Stejskal úžasně vyčapal Kovaříka, Procházkova střela byla sražena

Mladá Boleslav - Plzeň: Komličenko si vyměnil míč s Mešanovičem, ale tutovku zahodil!

Mladá Boleslav - Plzeň: Kovaříka fantasticky v poslední chvíli vychytal Stejskal

Mladá Boleslav - Plzeň: Hořavu ještě Stejskal vychytal, proti Kopicovi už byl bezmocný, 0:1!

Mladá Boleslav - Plzeň: Nebezpečná Budínského standardka skončila těsně vedle levé tyče

Mladá Boleslav - Plzeň: Hořavova střela se kroutila těsně nad břevno

Mladá Boleslav - Plzeň: Stejskalovi vypadla Kopicova střela z rukavic, míč si ale pohlídal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905