• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Jágrovy dva body nestačily, Kladno těsně prohrálo v Pardubicích

Neděle, 6. října 2019 20:39

Rytíři na ledě Pardubic nedokázali navázat na parádní sobotní výkon proti Liberci a Dynamu podlehli 2:3. Na první branku soupeře odpovědělo Kladno v úvodu druhé části zásluhou Davida Stacha a když soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů, snížil Jaromír Jágr. V závěrečném dějství už se ale skóre nezměnilo. Kladeňáci tak zapsali těsnou porážku.

Ilustrační foto: KL

Kladno zažilo úplně odlišný start do zápasu než v sobotu proti Liberci. Dynamo totiž začalo hodně aktivně a Rytíři se museli od úvodu bránit. Hned v první minutě mohl otevřít skóre Radoslav Tybor, ten ovšem nedokázal uklidit puk do odkryté části branky. Stav se tak měnil až v šesté minutě. Odražený puk se dostal k Denisi Kusému, který už svého jmenovce Godlu překonal – 1:0. Velmi dobře hrající Tybor mohl vzápětí přidat druhou trefu svého týmu, jenže hostující gólman jeho únik se štěstím zneškodnil. Za Rytíře měl v první části největší možnost Brendan O’Donnell, který se individuálně prodral do mezikruží a trefil tyč. Z přesilovky se Kladno neprosadilo.

Vstup do druhé části byl ale ze strany Kladna parádní! Už v první minutě se natlačil Jaromír Jágr až před branku a David Stach srovnal – 1:1. Další slovo ovšem měli opět hráči Dynama. Jan Zdráhal vypálil tvrdě od modré a dobře clonící Marek Hovorka tečoval puk do sítě – 2:1. Tím se tlak Dynama opět zvýšil a krátce po polovině zápasu už to bylo o dvě trefy! Patrik Poulíček vystřelil z vrcholu pravého kruhu a mířil přesně do bližšího rohu – 3:1. Hra se postupně začalo přiostřovat, což se podepsalo na počtu trestných minut. Při přesilové hře čtyř proti třem pak Jaromír Jágr nic nevymýšlel, vyjel do volného prostoru a přesnou střelou snížil – 3:2.

Ve třetí části už to byla tuhá bitva a oba týmy si evidentně uvědomovaly, že každý gól může rozhodnout. Domácí mohli zahrozit při početních výhodách, z těch ale kromě tlaku nic většího nevytěžili. Až při návratu Štěpána Bláhy z trestné pak měli Pardubičtí tutovou možnost. Několikrát zakončovali ve chvíli, kdy už ležel Godla na ledě, kladenský gólman si ovšem s výpomocí svých obětavých spoluhráčů poradil a puk do sítě nepustil. Pár minut před koncem, kdy měl tlak hostí gradovat, se nechal vyloučit Ladislav Zikmund, a tak přišel kladenský nápor až později. Ani při hře bez gólmana už se ale Kladeňáci neprosadili.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Lakos, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Valský, Kaut, O’Donnell – Hajný, Melka, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dynamo Pardubice: Štěpánek – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, Harju, Hovorka – Kusý, Kloz, Poulíček – M. Machač, Blümel, Matys. Trenéři: Bělohlav, Janecký, Čáslava.
Branky a nahrávky: 6. Kusý (Zdráhal), 25. Hovorka (Zdráhal, Harju), 32. Poulíček (Kusý) – 21. Stach (Jágr), 39. Jágr (Austin, Zikmund). Třetiny: 1:0, 2:2, 0:0. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Pešina, Obadal – Jindra, Zíka. Diváci: Nejlepší hráči utkání: Denis Kusý – Jaromír Jágr.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno