Pardubice - Kladno 3:2Jágr byl u všeho, přesto Kladno padlo. Perníkáři slaví druhou výhru v sezoně

Praha

Hokejisté Pardubic porazili v 8. kole extraligy Kladno těsně 3:2. Dynamo po odvolání kouče Ladislava Lubiny zabralo a i přes dva body Jaromíra Jágra za gól a nahrávku ukončilo sérii čtyř porážek. Přes první domácí zisk v sezoně nadále uzavírá tabulku. Rozhodla branka Patrika Poulíčka ze 32. minuty, díky níž domácí útočník zvýšil na 3:1. Rytířům třízápasová vítězná série.

Jaromír Jágr z Kladna po vstřelené brance.

Fotogalerie

Pardubičtí začali zápas s velkou ofenzivní chutí a hned v prvním střídání pálil Tybor do opuštěné branky, ale jeden z obránců stihl puk odrazit. Vzápětí neproměnil velkou šanci Látal, a tak gólem skončila v šesté minutě až dorážka Kusého. Dynamo soupeře přehrávalo, jenže často ztroskotalo na skvělém Godlovi, jenž dvakrát vychytal unikajícího Tybora.

Kladno se k první šanci sice dostalo až v desáté minutě, ale Patrik Machač hned orazítkoval tyč a hosté se postupně osmělovali. Při přesilovce těsně minul odkrytou část branky Strnad a po povedeném nástupu do druhé třetiny a dobré práci Jágra už dotlačil kotouč za strážce domácího brankoviště Štěpánka nehlídaný Stach.

Rozhodující trhák domácích

Dynamo rychle odpovědělo, trefil se Látal. Po nevinně vypadají akci pak ve 32. minutě Kusý přiťukl Poulíčkovi a ten z hranice kruhů trefil přesně horní roh branky. Tentýž hráč mohl zvýšit náskok Pardubic v početní výhodě, jenže Godla byl tentokrát proti, a tak udeřilo Kladno. Štěpánek zlikvidoval šanci Zikmunda, ale v oslabení už nedosáhl na Jágrovu střelu k tyči.

Brady Austin z Kladna, Marek Hovorka z Pardubic a Jakub Valský z Kladna.

Rytíři potřebovali k vyrovnání ještě jeden gól a na začátku třetí třetiny si vytvořili soustavný tlak, jenže pořádně nezakončili. Dynamo se před Godlu dostalo až v přesilovce a bylo o poznání nebezpečnější, ale Tybor znovu ztroskotal na Godlovi. A když už domácí v 55. minutě kladenského brankáře vyšachovali, tak proti Matýsově i Mikušově střele do odkryté branky zasáhli obětaví obránci.

Rytíři v závěru sevřeli soupeře do kleští, usadili se u Štěpánka a blízko vyrovnání byl Zikmund. Kýžený třetí gól však Kladno nevstřelilo ani při hře bez brankáře, Dynamo první domácí výhru v sezoně udrželo.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Kusý (Poulíček, J. Zdráhal), 25. M. Látal (J. Zdráhal, Harju), 32. Poulíček (Kusý, J. Kloz) - 21. Stach (Jágr), 39. Jágr (Austin, Zikmund). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 9241
Pardubice: Štěpánek - Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Mandát - Hovorka, Harju, M. Látal - Poulíček, Kloz, Kusý - O. Matýs, Blümel, M. Machač. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.
Kladno: Godla - B. Nash, Austin, A. Lakos, Kehar, Smetana, Zelingr - Jágr, Stach, Zikmund - Redlich, P. Machač, J. Strnad - Valský, T. Kaut, O'Donnell - Hajný, Melka, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.