Autor: ČTK, iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté Poruby vyhráli v 11. kole první ligy doma nad Přerovem 4:1 a drží v čele tabulky tříbodový náskok před Českými Budějovicemi. Jihočeši zvítězili ve Vsetíně 5:3. Na třetí pozici se posunul Havířov, který na vlastním ledě zdolal pražskou Slavii 1:0.

Poruba o desáté výhře v jedenáctém duelu v sezoně rozhodla třemi góly ve třetí třetině. Domácí vedli díky brance Jana Hudečka ze sedmé minuty, ale ve druhém dějství vyrovnal Matouš Kratochvil. Ve 43. minutě vstřelil vítěznou branku Tomáš Jáchym a v závěru pojistili výsledek Marek Špaček s Martinem Bodákem.

Českobudějovický Motor vedl ve Vsetíně ve 24. minutě už 3:0 díky brankám Miroslava Holce, Víta Christova a Pavla Pýchy. Za domácí snížili Martin Procházka a v přesilové hře pěti proti třem Lukáš Volf. Na to ale zareagoval Václava Karabáček. Vsetínu vrátil naději v početní výhodě čtyř proti třem Branislav Řehuš, ale deset minut před koncem pojistil v přesilovce výhru hostů Zdeněk Doležal. Vsetín po čtvrteční porážce se Slavií 4:5 prohrál podruhé za sebou doma.

O vítězství Havířova rozhodl v 56. minutě Filip Seman. Druhým čistým kontem v sezoně přispěl k úspěchu domácích brankář Aleš Stezka.

Chomutov, který sestoupil po čtyřech letech v extralize, zabral po třech porážkách a vyhrál nad Litoměřicemi 2:1. Ve 48. minutě zajistil tři body Pirátům obránce Jakub Štochl.

Třetí porážku za sebou si připsala Jihlava, která prohrála ve Frýdku-Místku 3:4 po samostatných nájezdech. Domácí slavili díky brance Milana Mikulíka v páté sérii rozstřelu.

O výhře Prostějova nad Ústím nad Labem 5:4 rozhodl v 56. minutě druhým gólem v utkání Jan Berger. Vítězství Benátek nad Jizerou v Sokolově 4:3 zajistil 52 sekund před koncem Jakub Rychlovský.

S jediným bodem zůstává poslední Kadaň, která prohrála v Třebíči 3:5 a vyšla posedmé za sebou naprázdno. Domácí po sobotní porážce v Litoměřicích 0:4 vyhráli pátý z posledních šesti zápasů.

11. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Kadaň 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 9. Jenyš, 35. Jenáček, 50. Bittner, 57. Nedvídek, 60. P. Kratochvíl - 43. Trefný, 53. T. Koblížek, 59. Wágner. Rozhodčí: Skopal, Jiří Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Rindoš, Michnáč (oba Kadaň) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 773.

Chomutov - Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 13. Hlava, 48. Štochl - 20. Korkiakoski. Rozhodčí: Pavlovič, Kostourek - Tichý, Horažďovský. Vyloučení: 5:6, navíc M. Beran 10 min. a do konce utkání, Štohanzl (oba Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1789.

Vsetín - Motor České Budějovice 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 33. Martin Procházka, 42. L. Volf, 48. Rehuš - 7. Holec, 10. Christov, 24. Pýcha, 44. Karabáček, 50. Z. Doležal. Rozhodčí: Pilný, Maršálek - Blažek, Zedník. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 2910.

Poruba - Přerov 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 7. Hudeček, 43. T. Jáchym, 58. M. Špaček, 60. Bodák - 33. M. Kratochvil. Rozhodčí: Koziol, Vrba - Lukš, Kučera. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1068.

Sokolov - Benátky nad Jizerou 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Křemen, 22. T. Rohan, 58. Gorčík - 15. Šafařovský, 22. A. Najman, 23. D. Špaček, 60. Rychlovský. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 715.

Havířov - Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 56. F. Seman. Rozhodčí: Kašík, Cabák - Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1107.

Prostějov - Ústí nad Labem 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 14. a 56. Berger, 11. T. Jandus, 22. Žálčík, 44. Račuk - 18. M. Filip, 34. Roubík, 36. Kordule, 51. Vildumetz. Rozhodčí: Barek, Veselý - Novák, Komínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 745.

Frýdek-Místek - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Hrachovský, 25. Kofroň, 27. Motloch, rozhodující sam. nájezd Mikulík - 15. Anděl, 36. Poletín, 60. Pekr. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1132.