Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto
130 let

Lidovky.cz

Sport

Češi míří za obhajobou. Na MS v malém fotbale prohrávali s USA 1:3, přesto postoupili do čtvrtfinále

Vedoucí mužstva Jakub Štefek slaví titul z MS v roce 2017. foto: malyfotbal.czReprofoto

perth - Česká reprezentace v malém fotbale na mistrovství světa v Perthu postoupila do čtvrtfinále. Obhájci trofeje v osmifinále zdolali USA po obratu 5:4 a v dalším kole vyzvou Mexiko, které porazili ve finále před dvěma lety.
  16:50

Američané vyhráli první poločas 3:1, ale čeští hráči se po změně stran zvedli a během sedmi minut otočili skóre na 5:3 i díky dvěma gólům Ondřeje Paděry.

Tým USA pak snížil na rozdíl jediné branky, ale Češi už náskok udrželi i při soupeřově závěrečné power play. Úřadující mistři světa tak zvítězili i ve čtvrtém zápase na australském turnaji.