Lidovky.cz

Sport

Pastrňák odstartoval gólem obrat Bostonu, skóroval i detroitský Filip Hronek

Nadšený David Pastrňák skóroval do sítě Vegas Golden Knights. foto: Reuters

New York - Útočník David Pastrňák přispěl v úterním utkání NHL gólem a dvěma asistencemi k výhře Bostonu 4:3 na ledě Vegas a stal se druhou hvězdou zápasu. Obránce Filip Hronek vstřelil jediný gól Detroitu, který doma podlehl Anaheimu 1:3. David Rittich, který vychytal v předchozím startu čisté konto, pustil jednu lacinou branku a s Calgary doma prohrál s Los Angeles 3:4 v prodloužení.
  7:28

Boston nabral po devíti minutách hry dvoubrankové manko, ale v čase 20:33 už vedl 3:2 díky souhře Pastrňáka s Bradem Marchandem. Havířovský rodák brzy snížil, když si sjel na pas Marchanda a střelou do odkryté branky si připsal první bod v sezoně. U dalších dvou akcí si oba prohodili role. Kanadský útočník vyrovnal v přesilové hře a po přestávce se prosadil z úniku, do kterého ho vyslal Pastrňák netypickou přihrávkou o mantinel.

Boston vzápětí zvýšil trefou Toreyho Kruga a dvoubrankový náskok si hlídal až do 55. minuty. Při vyloučení Marchanda vstřelil kontaktní gól Max Pacioretty. Bruins těsný výsledek ale udrželi a vyhráli o gól i třetí zápas nového ročníku.

Hronek nejdříve trefil ve čtyřicáté minutě dvakrát tyč, ale ve stejném střídání korunoval tlak Detroitu úvodní brankou zápasu. Český obránce vypálil přesně z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Anaheim ale gól do šatny nerozhodil a v rozmezí 45. až 50. minuty třemi zásahy otočil skóre.

Rittich lovil ve 24. minutě puk ze sítě už potřetí. Český gólman si za rámeček nedá hlavně druhou branku, u které ho Sean Walker nachytal lehkou střelou od pravého mantinelu z ostrého úhlu. Calgary i díky dvěma trefám Matthewa Tkachuka vyrovnalo z 0:3 na 3:3. Kanadský klub ale obrat nedotáhl, v prodloužení rozhodl Drew Doughty o vítězství Los Angeles trefou v přesilové hře. Rittich kryl v zápase 36 střel.

Výsledky úterní NHL:

Florida - Carolina 3:6 (0:4, 1:1, 2:1)

Branky: 24. Weegar, 50. Yandle, 56. Dadonov - 19. a 22. Dzingel (na druhou Nečas), 7. J. Staal, 12. T. Teräväinen, 16. D. Hamilton, 59. Aho. Střely na branku: 50:35. Diváci: 11.638. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel, 2. T. Teräväinen, 3. Reimer (všichni Carolina).

NY Islanders - Edmonton 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky: 15. Beauvillier, 54. Martin - 18., 20., 27. a 47. Neal, 29. Kassian. Střely na branku: 27:27. Diváci: 10.985. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. McDavid, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

Pittsburgh - Winnipeg 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 1. Crosby - 6. Heinola, 10. Ehlers, 21. Poolman, 32. Pionk. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Laine, 3. Poolman (všichni Winnipeg).

Washington - Dallas 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 5. Kuzněcov, 36. Carlson, 60. Bäckström - 22. Hintz, 48. Radulov, 53. Caamano, 61. Seguin. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Caamano (oba Dallas), 3. Bäckström (Washington).

Detroit - Anaheim 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 40. Hronek - 45. Rakell, 50. N. Ritchie, 50. Silfverberg. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.209. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. N. Ritchie (oba Anaheim), 3. Hronek (Detroit).

Nashville - San Jose 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 7. a 31. Josi, 43. Turris, 48. F. Forsberg, 59. Fabbro - 36. E. Kane, 56. Burns. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17.251. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Rinne, 3. Turris (všichni Nashville).

Calgary - Los Angeles 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 31. a 59. M. Tkachuk, 34. Hanifin - 3. Toffoli, 18. Walker, 24. Kovalčuk, 61. Doughty. Střely na branku: 29:40. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 18.150. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk (Calgary), 2. Doughty, 3. Kopitar (oba Los Angeles).

Vegas - Boston 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Branky: 7. Mark Stone, 9. R. Smith, 55. Pacioretty - 19. a 21. Marchand (na obě Pastrňák), 12. Pastrňák, 23. Krug. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.223. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. R. Smith (Vegas).