Dnes je: 24. 4. 2024

Vyhledávání

Menu

Fotbalisté si v premiéře zastříleli

Na stadiónu Josefa Masopusta naštěstí pro soupeře neběžel ukazatel skóre, jinak by asi lovosický tým nevěřil svým očím: v premiéře nového ročníku krajského přeboru totiž podlehl Mosteckému fotbalovému klubu 8:0!
Jedna z dramatických situací před brankou Lovosic

Zápas před asi 40 diváky silně ovlivnil - a vlastně i rozhodl - už konec první čtvrthodiny hry.

Ve 13. minutě pěkně obstřelil z levé strany brankáře Lovosic Valenta a dostal Most do vedení. Dvě minuty na to přišel samostatný únik domácího hráče, který gólman Lovosic Němec hasil vyběhnutím až před pokutové území. Byl však u míče později než protivník, který jej obešel a strážce svatyně se situaci rozhodl řešit hrubým faulem. Musel pod sprchy a co víc – do branky si za něj stoupl hráč z lavičky náhradníků. Opravdu hráč – náhradní gólman totiž Lovosicím scházel.

Zachránce Šafránek se sice uvedl zlikvidováním trestného kopu, ale brzy na to stejně inkasoval po rohovém kopu a přesné hlavičce Tancoše. Tlak Mostu zesílil a v závěru první půle se znovu zefektivnil, tentokrát díky střelecky disponovanému Bendovi. Ten nejprve po chybné rozehrávce hostí z hranice „šestnáctky“ upravil dobře mířenou ranou na 3:0, sedm minut na to přidal čtvrtý gól svého týmu a v nastavení prvního poločasu ještě proměnil penaltu za faul ve vyložené šanci. Hattrick za 14 minut! Hlasatel mu k němu vzápětí poblahopřál.

Po přestávce domácí trochu zvolnili tempo, přesto svůj náskok navýšili, aniž by Lovosicím dovolili byť jen čestný úspěch. Do odkryté branky zamířil nejprve po zpětné přihrávce Hejtmánek a pak krásnou hlavičkou na zadní tyč po rohovém kopu zaznamenal svůj čtvrtý gól muž zápasu Benda. Kalich hořkosti vypili hosté po ztečované ráně Dvořáka – 8:0!. A to si ještě jejich náhradní brankář připsal řadu úspěšných zákroků.

Po tribunách se vybíralo čtyřicetikorunové vstupné – jeden gól tedy v sobotu v Mostě přišel diváka na pouhou pětikorunu.

V sobotu 17. srpna míří MFK do Ústí nad Labem k zápasu s Brnou (17 hodin) a doma se svěřenci trenéra Josefa Tancoše znovu představí v neděli 25. srpna, kdy by měli hostit Kadaň (10:15).

MFK – ASK Lovosice 8:0 (5:0), branky: 32., 39., 45.+1 (pen.) a 74. Benda, 13. Valenta, 18. Tancoš, 55. Hejtmánek, 75. Dvořák. 10. 8. , 11:15 hodin