Už tradičně zcela zaplněná konferenční Aula České unie sportu v Praze na Strahově byla dějištěm letos už čtvrtého cyklu seminářů Cycling University, populárního vzdělávacího projektu Českého svazu cyklistiky.

Úvodní přednáška předního odborníka na fyziologii sportovní zátěže Jiřího Dostála, které asistovali Vojtěch Hačecký a Lukáš Thun, byla celá zaměřena na problematiku zátěžových testů sportovců.

Součástí přednášky byl i přímý přenos a videokonference s laboratoří a Centrem sportovní medicíny, kde test a funkční vyšetření absolvoval nadějný dráhař pražské Dukly a český juniorský rekordman v hodinovce, Matyáš Jánoš.

Následovala přednáška reprezentačního kouče BMX Lukáše Tammeho, která mnoha upoutávkami přiblížila význam a problematiku olympijské disciplíny.

Zajímavostí bylo i video právě ukončeného testovacího závodu na olympijské trati v Tokiu.

V režimu skoků a klopených zatáček zůstali posluchači i v další přednášce, kterou vedl trenér techniky reprezentace MTB Matěj Charvát. Trenéři zhlédli řadu videí, fotografií, ale také rozbor nácviku techniky předních českých reprezentantů.

Hostem Cycling University byl tentokrát dráhový Mistr světa z roku 1986 v americkém Colorado Springs a nyní šéftrenér úspěšné skupiny sprinterů DUKLY Brno, Svatopluk Buchta.

Beseda byla zajímavou, otevřenou a upřímnou sondou do specifické dráhové disciplíny – sprintu.

Letošní závěrečný díl Cycling University se uskuteční opět v Praze na Strahově v úterý 26. listopadu, tentokrát až v odpoledních a podvečerních hodinách. Posluchači se mohou těšit na přednášky přibližující aktuální problematiku a fenomény současné doby:

- sociální sítě, komunikace a marketing ve sportu

- výživové poruchy ve sportu

- cyklokrosový trénink

- mentální trénink

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Olympijské hryDnes se bikeři seznámí s novým OH okruhem v Paříži, postaven jen kopci z odpadků
  2. Ostatní závodySP v enduru je v cíli. Češi mají top ten, Slováci se radují z vítězství
    SP v enduru je v cíli. Češi mají top ten, Slováci se radují z vítězství
  3. Mistrovství světaOkruh XCO na MS není nebezpečný, naopak je předvídatelný, říká Charvát
    Okruh XCO na MS není nebezpečný, naopak je předvídatelný, říká Charvát
  4. Mistrovství světaCyklistický svátek v Glasgow startuje za dva dny! Na MS se představí 80 Čechů
    Cyklistický svátek v Glasgow startuje za dva dny! Na MS se představí 80 Čechů
  5. OstatníTýden Tomáše Slavíka: Revíry a JBC 4X Revelations
    Týden Tomáše Slavíka: Revíry a JBC 4X Revelations
  6. Ostatní závodyAsi nejlepší výsledek v životě, řekl po 17. místě v Leogangu Matěj Charvát