TCL V Repre

Poruba se po dvou prohrách probrala a doma udolala Vsetín

Po výhře nad Vsetínem jdou hokejisté Poruby na druhé místo a ztrácejí na vedoucí Motor České Budějovice tři body. V dohrávce 14. kola první ligy na svém ledě vyhráli 3:1. V předehrávce 15. kola zdolalo čtrnácté Ústí nad Labem Benátky nad Jizerou 4:3 v prodloužení a připsalo si druhou výhru z posledních tří zápasů.

Poruba zabrala po prohrách v Chomutově 3:8 i doma s Litoměřicemi 0:6 a posunula se zpět před svého posledního přemožitele. Vsetín nenavázal na sobotní vítězství nad Chomutovem a připsal si třetí prohru z uplynulých čtyř duelů.

Valaši sice v Ostravě vedli od čtvrté minuty po brance Vlastimila Dostálka, ale domácí ještě v úvodní části skóre otočili. V přesilové hře pěti proti třem se prosadil Patrik Husák a na 2:1 upravil Michal Hlinka. Ve 36. minutě dovršil výsledek Jan Hudeček.

Ústí nad Labem ve druhé třetině otočilo stav na 3:1, ale Středočeši ve třetím dějství odpověděli a vynutili si prodloužení. Po 13 sekundách nastavení rozhodl Tomáš Pšenička.

Dohrávka 14. kola:

Poruba - Vsetín 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Husák, 16. M. Hlinka, 36. Hudeček - 4. Dostálek. Rozhodčí: Cabák, Kopeček - Zedník, Kučera. Vyloučení: 7:6, navíc Pastor - Dudáš oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1429.

Předehrávka 15. kola:

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:3 v prodl. (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 21. Kružík, 31. Romančík, 38. Maršoun, 61. T. Pšenička - 11. Průžek, 46. Knot, 52. Wiencek. Rozhodčí: M. Petružálek, Hucl - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 483.