Dnes je: 29. 3. 2024

Vyhledávání

Menu

Malý fotbal: Most otočil zápas s Blanenskem

V sychravém podzimním počasí vyběhli v neděli odpoledne hráči týmů Mostu a Blanenska na hřiště 11. ZŠ Most k vzájemnému utkání 6. kola Superligy malého fotbalu. Do něj s ohledem na minulou stříbrnou sezónu a na výsledky posledních vzájemných střetnutí nastupovali v pozici lehkých favoritů hosté z Blanenska.
Malá kopaná, Most - Blanensko

Most se však chtěl v tomto zápase nastartovat do dobré sezóny a jeho sestava tomu odpovídala: Šlégr (brankář), Banovič, Kasal, Koštůr, Levý, Onuščák, Popelka (C), Salák a Vávra.

Blanensko, opírající se tradičně především o ofenzivní dvojici Paděra - Koudelka, která drží nejeden jak superligový tak reprezentační rekord, tentokrát dorazilo v poněkud pozměněném složení a hlavně bez těchto dvou ofenzivních démonů: Novotný (brankář), Adamec, Blažek, Krystl, Matoušek, Rus, Stara, Studený (C), Zápotočný a Živný.

Pro domácí tak šlo hned od počátku o komplikaci v tom smyslu komu věnovat v obraně zvýšenou pozornost.

Samotné střetnutí začalo drtivým tlakem domácích a většina prvního poločasu se odehrávala na půli hostů. Na tlak se ovšem fotbal nehraje a v té nejdůležitější statistice byli lepší hosté. Po dvou bleskových a především efektivních brejcích udeřili postupně v 16. minutě Živný a ve 26. Rus. Poločas tak skončil výhrou hostů 2:0 a bez ohledu na reálný obraz hry byli oni výrazněji blíže ke třem bodům.

Po poločasové promluvě k hráčům nastoupil Most do druhé půle v ještě vyšším tempu a po šesti minutách od úvodního hvizdu se dočkal snížení. Nekompromisní ranou se prezentoval Banovič po nahrávce Levého.

Ve 48. minutě se pak stále útočící domácí dočkali vyrovnání, volej ze vzduchu krásně trefil domácí kapitán Popelka. Remíza byla samozřejmě oproti poločasovému stavu skvělým výsledkem, ale Most chtěl výhru, za kterou i nadále šel.

Za přístup byl odměněn čtyři minuty před koncem, kdy se hlavou prosadil Levý po přihrávce Popelky. Rázem to byli hosté, kdo se musel začít tlačit dopředu. Okamžitě přistoupili k power play hranému s gólmanem vysunutým vysoko do pole, což se domácím podařilo ještě v poslední minutě potrestat. Prakticky se závěrečným hvizdem proměnil penaltu za faul na Saláka Levý a uzavřel tak skóre na konečných 4:2 pro Most.

„Když jsme divákům slibovali kvalitní zápas, tak jsme myslím nelhali. Průběh byl z naší strany tradičně infarktový a zase jsme zápas udělali napínavější, než musel být. Při vší úctě k soupeři, který stále hrozil rychlými kontry, si myslím, že tentokrát bychom si prohrát nezasloužili,“ začal své ohlédnutí za zápasem vedoucí mosteckého družstva Aleš Janeček.

„Hosté s řadou pro nás neznámých tváří se prezentovali velmi dobrým výkonem, ale bylo na nich vidět, jak moc jim chybí některé opory, zejména Paděra. Nepřivezete-li hráče, který dal za letošní čtyři zápasy Superligy již 14 gólů, tak to prostě musí být znát,“ pokračoval Janeček.
A dodává: „Jsem moc rád, že nás poločasový nepříznivý výsledek nezlomil a že kluci dokázali nakonec přetavit svůj tlak ve výhru. Už za týden jedeme na hřiště Plzně a myslím, že tento výsledek nám pomůže, abychom tam byli uvolněnější, když z nás spadl tlak z nutnosti získat první superligové body,“ uzavřel Janeček.

Most má utkání v Plzni na programu v pondělí 28. října od 18 hodin.