Basketbalisté Nymburku zdolali v duelu neporažených týmů Opavu

Praha

Basketbalisté Nymburku zvítězili v duelu dvou dosud neporažených týmů nad Opavou 92:75 a uhájili první místo v ligové tabulce. Úřadující šampioni, kteří včetně Ligy mistrů odehráli za posledních sedm dnů už čtvrté utkání, tak prodloužili vítěznou sérii v domácí soutěži už na 64 zápasů.

Zleva Pavel Pumprla, Zach Hankins a Petr Benda z Nymburka v Lize mistrů během duelu proti týmu Gaziantep Basketbol. Ilustrační foto

Nymburku se sice podařilo soupeři rychle odskočit na dvouciferný rozdíl, Opava ale od druhé čtvrtiny držela krok a před přestávkou se přiblížila až na rozdíl čtyř bodů. Domácí do druhé půle vstoupili koncentrovaně, Vojtěch Hruban rychlými pěti body uklidnil hru a Nymburk už zápas udržel pod kontrolou. Přispěl k tomu i mladý rozehrávač Jakub Tůma, který dostal šanci místo Roka Rogiče.

"Čekali jsme těžké utkání proti soupeři, který má velmi dobře koučovatelný tým. Měli jsme nějaké záměry, ale neplnili jsme svůj předzápasový plán. Soupeř tak dlouho zůstával ve hře," posteskl si trenér Nymburku Oren Amiel, jehož svěřence čeká ve středu další duel Ligy mistrů v Rize. "Jsem rád za Jakuba Tůmu, který i z lavičky dokázal dobře oživit naši hru a ukázal, že má na tuto úroveň," dodal.

Trenér Opavy Petr Czudek ocenil snahu svých svěřenců, kteří Nymburk nutili bojovat až do konce. "Nestačí jen dobře zahrát, ale i domácí musí být unavení a nesmí se jim dařit. Dnes byli koncentrovaní. Pro nás tak bylo výhrou nutit soupeře, aby tam nechával sestavu z Ligy mistrů," konstatoval.