SESTŘIH: Plzeň – Slavia 0:1. Šlágr rozhodl Hušbauer, mistr vládne lize

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Už vede o devět bodů! Slavia zvládla šlágr 14. kola FORTUNA:LIGY v Plzni a po vítězství 1:0 zvýšila svůj náskok na Viktorii v čele tabulky. Jedinou branku zápasu vstřelil v nastavení prvního poločasu Josef Hušbauer. Slavia na západě Čech vyhrála poprvé od roku 2013 a v sezoně zůstává neporažená.

Slavia, která ve středu podlehla 1:2 slavné Barceloně ve skupině Ligy mistrů, v domácí soutěži neprohrála podvacáté za sebou. Plzeň na svém stadionu nebodovala teprve podruhé z posledních 30 ligových zápasů.

Fanoušci Slavie zaplnili svůj sektor až současně s úvodním hvizdem, protože údajně čekali na propuštění kolegy, jenž byl zadržen policií. Chuligáni při svém nástupu používali pyrotechniku, kvůli kouři z dýmovnic byl dokonce zápas na chvilku přerušený.

SESTŘIH: Plzeň - Slavia 0:1. Duel podzimu zvládli sešívaní, ligu vedou o devět bodů

Plzeň bez zraněného záložníka Kopice začala aktivněji a favorita zatlačila. Kolář vyrazil Kalvachovu střelu a následně velké vášně vzbudil souboj hostujícího brankáře s obráncem Řezníkem, po kterém Kolář zůstal ležet na hřišti. V desáté minutě si domácí vytvořili první velkou příležitost. Hloušek před brankou našel volného Kayambu, ale ten z voleje přestřelil.

Úvodní tlak Viktorie polevil, slávisté se začali víc dostávat do hry a v závěru první půle i do šancí. Ve 43. minutě Hruška neobratně vyrazil Ševčíkovu ránu na roh, z něhož zakončoval Souček, ale domácí gólman míč vytáhnul nad břevno.

Na konci pětiminutového nastavení Slavia otevřela skóre. Hruška sice reflexivně vyrazil Součkovu hlavičku, ale míč ve skrumáži neudržel a dorážející Hušbauer ho zblízka napálil do branky. Regulérnost gólu ještě potvrdil videorozhodčí.

Slávisté si po vítězství v Plzni užili děkovačku se svými fanoušky

Bojovný zápas plný soubojů pokračoval i po změně stran. Po půl hodině hry se zranil hostující Hovorka, kterého vystřídal Frydrych. Stoper Slavie si přetrhnul vazy v koleni a čeká ho operace. V první půli musel nuceně ze hřiště také domácí bek Řezník.

V 63. minutě zajímavou možnost neproměnil Kayamba a opět zamířil vedle, jinak však diváci na vyprodaném stadionu moc pohledných akcí neviděli. Rozhodčí Franěk dohromady rozdal deset žlutých karet, z toho jednu pro slávistického kouče Trpišovského.

V závěru se ještě Plzeňští nadechli k náporu. Limberský však zamířil jen do boční sítě a Brabec v ještě vyloženější šanci trefil nohu Frydrycha. Na druhé straně Hruška vychytal Olayinku. Souboj Plzně se Slavií tak poprvé po 11 ligových zápasech nevyhrál domácí tým.

Domácí:

Hosté: 45+5. Hušbauer

Domácí: A. Hruška – Limberský, Brabec (C), Hejda, Řezník (31. Mihálik) – Procházka, Kalvach – Hloušek, Hořava (60. Chorý), Kayamba – Krmenčík (79. Beauguel).

Hosté: O. Kolář – Bořil, Hovorka (61. Frydrych), Kúdela, Coufal – T. Souček (C) – Olayinka, Hušbauer (66. Traoré), Stanciu, Ševčík – Tecl (82. Milan Škoda).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Plzeň - Slavia: Frydrych slávistickým hrdinou! Skvěle zablokoval Brabcovu tutovku
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slavia: Limberského šajtle zapadla těsně vedle tyče

Plzeň - Slavia: Ofsajd?! Tecl se řítil na bránu, asistent Flimmel odmával postavení mimo hru

Plzeň - Slavia: Stanciova rána byla sražena mimo bránu

Plzeň - Slavia: Krmenčík střelou z první netrefil bránu

Plzeň - Slavia: Bořil podskočil Hlouškův centr, Kayamba svůj volej neusměrnil na bránu

Plzeň - Slavia: Hovorka se natáhl pro míč a přivodil si zranění, musel odjet na vozítku

Plzeň - Slavia: Hušbauer po nepřehledném závaru dostal míč do sítě, 0:1!

Plzeň - Slavia: Hušbauer přilétl k Coufalově centru, střela zamířila nad bránu

Plzeň - Slavia: Nádherný Součkův volej krotil Hruška

Plzeň - Slavia: Ševčíkova zakroucená střela málem zaskočila Hrušku

Plzeň - Slavia: Mihálik naložil s odraženým míčem mizerně a pálil vysoko nad bránu

Plzeň - Slavia: Souček po standardce nedosáhl na vzdálenější tyči na míč

Plzeň - Slavia: Krmenčík utekl hostující obraně, Hloušek pálil vedle

Plzeň - Slavia: Hloušek se protáhl kolem Součka, Kayamba v tutovce střílel z voleje vedle

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

PRVNÍ DOJMY: Slavia má nad Plzní hořké vítězství, co rozhodlo duel pozdimu?

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905