Pastrňák gólem prodloužil sérii, sudí v drsném zápase rozdali 104 minut

Autor: mto, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Podesáté v řadě bodoval útočník David Pastrňák z Bostonu, tentokrát jedním gólem pomohl k vítězství 5:1 nad San Jose. Do sestavy Bruins se vrátil David Krejčí a hned zapsal gól a nahrávku. Rozhodčí v zápase rozdělili 104 trestných minut. V úterý se dařilo i dalším Čechům, Dominik Simon si připsal gól a dvě nahrávky, Filip Chytil vstřelil vítěznou branku a Petr Mrázek vychytal vítězství.

Dominik Simon se podílel brankou a dvěma přihrávkami na kanonádě Pittsburghu, který rozdrtil Philadelphii 7:1. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu stejně jako Petr Mrázek. Ostravský rodák předčil v brankářském duelu Davida Ritticha, když zneškodnil 28 střel a dovedl Carolinu k výhře 2:1 nad Calgary. Rittich kryl 26 střel. Filip Hronek trefil při power play z obranného pásma prázdnou branku a zpečetil vítězství Detroitu 3:1 nad Edmontonem.

Boston vstřelil první dvě branky zápasu v přesilových hrách díky českým hokejistům. Skóre otevřel Pastrňák. Havířovský rodák se prosadil střelou z první z levého kruhu a ze stejného místa udeřil i Krejčí, který nehrál předchozích pět zápasů kvůli zranění v horní části těla.

"Byla střídání, ve kterých jsem se cítil dobře. Taky jsem ale měl střídání, při kterých jsem držel puk na hokejce a ztratil jsem ho. Neměl jsem komu nahrát a přišel jsem o něj. Ale to je pochopitelné, nějaký čas jsem nehrál. Jsem si jistý, že se do toho zase dostanu. Na tomhle výkonu se ale rozhodně dá stavět," řekl Krejčí, který na ledě strávil skoro dvacet minut. To bylo více než kdokoli z elitní řady.

Při vyloučení Krejčího snížil na začátku druhé třetiny Brent Burns střelou od modré čáry. U gólu si připsal přihrávku Tomáš Hertl za vyhrané vhazovaní. Zanedlouho ale po krásné přihrávce Krejčího střílel do prázdné branky Charlie Coyle a vrátil Bostonu dvougólový náskok. "Tohle on umí, čekal jsem to. Má ohromně šikovné ruce," řekl Coyle. "Je to šílené. Hrál jako by vůbec neměl pauzu," dodal obdivně.

Mrázek přechytal Ritticha, Vrána nahrával

Mrázka překonal ve čtrnácté minutě Elias Lindholm střelou z mezikruží nad lapačku. Calgary drželo vedení až do 50. minuty, poté Andrej Svečnikov dvěma góly strhl výhru na stranu Caroliny. Zejména jeho vyrovnávací trefa byla dechberoucí. Devatenáctiletý Rus si za brankou nabral puk na čepel, vyjel k pravé tyčce a po vzoru florbalistů ho hodil nad Rittichovo rameno.

Jakub Vrána asistoval v prodloužení u branky Alexandra Ovečkina, který rozhodl o výhře Washingtonu 4:3 na ledě Toronta. Ruský útočník si v úterý připsal dvě branky a dvě přihrávky. Jeho krajan Alexander Radulov nasázel hattrick a pomohl Dallasu k obratu proti Minnesotě z 0:3 na 6:3. Tři góly dal i Nick Bonino a zařídil Nashvillu výhru 3:0 nad Chicagem.

Simon zazářil třemi body, Chytil trefil výhru

Pittsburgh po akcích Simona odskočil Philadelphii z 2:0 na 5:0. Český útočník si nejdříve dobře najel z druhé vlny na přihrávku Sidneyho Crosby a zblízka dal druhý gól sezony. Poté si oba ještě v první třetině role prohodili. Simon našel přihrávkou z levé strany přes šířku pásma Crosbyho, který střílel do odkryté branky. Pražský rodák si třetí bod připsal v závěru druhé třetiny, kdy po jeho pasu skóroval z mezikruží Jake Guentzel.

Chytil odehrál minulou sezonu za Rangers 75 utkání, ale tu novou začal na farmě v Hartfordu. Do hlavního týmu byl povolán v pondělí kvůli zranění Miky Zibanejada. Jeho chvíle přišla v 53. minutě. Při rychlém protiútoku se natáhl po přihrávce, která směřovala do předbrankového prostoru a puk jednou rukou usměrnil nad lapačku Andreje Vasilevského.

Domácí: 07:49. Pastrňák, 17:51. Krejčí, 25:21. Coyle, 28:31. Wagner, 36:50. Carlo

Hosté: 21:31. Burns

Domácí: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Bjork, Coyle, B. Ritchie – Wagner, Kuraly, Backes.

Hosté: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, E. Karlsson, Ferraro, Heed – Marleau, Couture, Labanc – E. Kane, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Meier – Goodrow, Gambrell, M. Karlsson.

Rooney, L'Ecuyer – Daisy, Barton

TD Garden, Boston

Návštěva

17.193 diváků

Domácí: 29:37. Kakko, 52:46. Chytil, 57:24. Fox, 59:12. R. Strome

Hosté: 15:44. Kučerov

Domácí: Georgijev (H. Lundqvist) – DeAngelo, Skjei, Trouba (A), Hájek, Fox, R. Lindgren – Kakko, R. Strome, Panarin – Bučněvič, Chytil, Kreider (A) – Fast (A), B. Howden, Lemieux – Br. Smith, L. Andersson, Haley.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Coburn, Hedman, Černák, McDonagh (A), Shattenkirk (A), Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), T. Johnson, Killorn – Joseph, Gourde, Verhaeghe – Witkowski, Paquette, Maroon.

StPierre, Morton – T. Gawryletz, Fournier

Madison Square Garden, New York

Návštěva

17 196 diváků

Domácí: 49:13. Svečnikov, 52:35. Svečnikov

Hosté: 13:04. E. Lindholm

Domácí: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, Edmundson – T. Teräväinen (A), Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Gibbons, Wallmark, B. McGinn.

Hosté: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – S. Bennett, Monahan (A), Quine – Frolík, Backlund, Lucic – D. Ryan, Rieder, Mangiapane.

O'Rourke, South – Tobias, MacPherson

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

13 864 diváků

Domácí: 00:40. A. Johnsson, 39:27. Matthews, 41:46. Matthews

Hosté: 10:47. Carlson, 27:59. Carlson, 44:10. Ovečkin, 64:00. Ovečkin

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Dermott, Holl – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Marner (A) – Moore, Spezza, Kapanen – Timashov, N. Shore, F. Gauthier.

Hosté: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Dowd, Boyd.

Peel, Schienker – Murphy, Mills

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

19 258 diváků

Domácí: 05:57. J. Schultz, 08:13. McCann, 08:46. Simon, 12:02. Crosby, 36:40. Guentzel, 37:00. Aston-Reese, 59:54. Kahun

Hosté: 41:57. Lindblom

Domácí: M. Murray (Jarry) – Letang, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – Hörnqvist, Bjugstad, Galchenyuk – Rust, McCann, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Hosté: Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, Gostisbehere, Hägg – Voráček, Giroux, J. van Riemsdyk – Konecny, Couturier, Lindblom – Farabee, K. Hayes, M. Raffl – Stewart, M. Vorobjov, Pitlick.

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Domácí: 07:40. D. Larkin, 08:33. Nemeth, 59:18. Hronek

Hosté: 52:47. Draisaitl

Domácí: Howard (J. Bernier) – Hronek, Nemeth, Green, Hicketts, Bowey, Daley – Helm, D. Larkin, Bertuzzi – Mantha, Filppula, Athanasiou – Erne, Nielsen, Hirose – Ehn, J. de La Rose, Smith.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, K. Russell, Klefbom, Benning, Manning – Kassian, McDavid, Draisaitl – Gagner, Nugent-Hopkins, Khaira – Chiasson, Haas, Neal – P. Russell, Sheahan, Jurčo.

Hebert, Pollock – Miller, Suchánek

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 17:56. Bonino, 29:03. Bonino, 43:40. Bonino

Hosté:

Domácí: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, Duchene – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson.

Hosté: Lehner (Crawford) – Keith, de Haan, Määttä, Gilbert, Koekkoek, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews, P. Kane – D. Kubalík, Kämpf, A. Nylander – Saad, Dach, A. Shaw – Caggiula, Carpenter, D. Strome.

McIsaac, Nicholson – Brisebois, Berg

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 39:12. Radulov, 44:09. Hintz, 49:36. Pavelski, 51:31. Radulov, 58:20. Seguin, 59:30. Radulov

Hosté: 02:50. Zucker, 17:54. E. Staal, 34:26. Suter

Domácí: Bishop (21. Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Perry – Radulov, Hintz, Pavelski – Janmark, Dickinson, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Caamano. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Hosté: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), J. Eriksson Ek, Kunin – M. Foligno, M. Koivu (C), Hartman – Greenway, V. Rask, Donato. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Jake Brenk, Graham Skilliter. Čároví: Pierre Racicot, Tony Sericolo

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

17756 diváků

Domácí: 10:01. Fowler, 20:38. Getzlaf, 26:18. Henrique, 28:00. Terry, 29:10. D. Grant, 56:12. Rowney, 59:57. Rowney

Hosté: 00:55. Ehlers, 12:02. Wheeler, 27:00. Ehlers, 46:39. Little

Domácí: Gibson (R. Miller) – Del Zotto, Fowler, Mahura, Gudbranson, Ja. Larsson, Holzer – N. Ritchie, Getzlaf (C), Comtois – Rakell (A), Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Hosté: Hellebuyck (30. Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, D. Kulikov, Pionk, Dahlström, Bitetto, Sbisa – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, L. Shaw, Roslovic – Perreault, Gustafsson, G. Bourque – Ehlers, Little.