Krejčí s Pastrňákem pomohli Bostonu porazit San Jose, Simon se blýskl třemi body proti Philadelphii

Útočník David Krejčí se vrátil v NHL po zranění do sestavy Bostonu, pomohl mu gólem a přihrávkou k výhře 5:1 nad San Jose a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství Bruins podpořil gólem David Pastrňák, který vede s 12 zásahy tabulku kanonýrů a s 24 body je i nejproduktivnějším hráčem soutěže. Filip Chytil vstřelil vítězný gól Rangers proti Tampě, Dominik Simon se zase třemi body podílel na kanonádě Pittsburghu proti Philadelphii.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí (vpravo) slaví gól se spoluhráčem Torey Krugem.

David Krejčí (vpravo) slaví gól se spoluhráčem Torey Krugem. | Foto: Greg M. Cooper-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Boston vstřelil první dvě branky zápasu v přesilových hrách díky českým hokejistům. Skóre otevřel Pastrňák. Havířovský rodák se prosadil střelou z první z levého kruhu a ze stejného místa udeřil i Krejčí, který nehrál předchozích pět zápasů kvůli zranění v horní části těla.

Při vyloučení Krejčího snížil na začátku druhé třetiny Brent Burns střelou od modré čáry. U gólu si připsal přihrávku Tomáš Hertl za vyhrané vhazovaní. Zanedlouho ale po krásné přihrávce Krejčího střílel do prázdné branky Charlie Coyle a vrátil Bostonu dvougólový náskok. Zbývající trefy přidali ještě ve druhé třetině Chris Wagner a Brandon Carlo.

Nejlepším hráčem utkání se stal v úterním programu i Filip Chytil, který v prvním startu v sezoně zlomil gólem v 53. minutě stav 1:1 a nasměroval New York Rangers k výhře 4:1 nad Tampou Bay.

Chytil odehrál minulou sezonu za Rangers 75 utkání, ale tu novou začal na farmě v Hartfordu. Do hlavního týmu byl povolán v pondělí kvůli zranění Miky Zibanejada. Jeho chvíle přišla v 53. minutě. Při rychlém protiútoku se natáhl po přihrávce, která směřovala do předbrankového prostoru a puk jednou rukou usměrnil nad lapačku Andreje Vasilevského.

Dominik Simon se podílel brankou a dvěma přihrávkami na kanonádě Pittsburghu, který rozdrtil Philadelphii 7:1. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Pittsburgh po akcích Simona odskočil Philadelphii z 2:0 na 5:0. Český útočník si nejdříve dobře najel z druhé vlny na přihrávku Sidneyho Crosby a zblízka dal druhý gól sezony. Poté si oba ještě v první třetině role prohodili. Simon našel přihrávkou z levé strany přes šířku pásma Crosbyho, který střílel do odkryté branky. Pražský rodák si třetí bod připsal v závěru druhé třetiny, kdy po jeho pasu skóroval z mezikruží Jake Guentzel.

Druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen i Petr Mrázek. Ostravský rodák předčil v brankářském duelu Davida Ritticha, když zneškodnil 28 střel a dovedl Carolinu k výhře 2:1 nad Calgary. Rittich kryl 26 střel.

Filip Hronek trefil při power play z obranného pásma prázdnou branku a zpečetil vítězství Detroitu 3:1 nad Edmontonem.

NHL:
Boston - San Jose 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 8. Pastrňák, 18. Krejčí, 26. Coyle (Krejčí), 29. Wagner, 37. Carlo - 22. Burns (Hertl). Střely na branku: 41:17. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Wagner, 3. Coyle (všichni Boston).

Toronto - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 40. a 42. Matthews, 1. A. Johnsson - 11. a 28. Carlson, 45. a 64. Ovečkin (na druhou Vrána). Střely na branku: 31:33. Diváci: 19.258. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Matthews (Toronto), 3. Carlson (Washington).

Pittsburgh - Philadelphia 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. J. Schultz, 9. McCann, 9. Simon, 15. Crosby (Simon), 37. Guentzel (Simon), 37. Aston-Reese, 60. Kahun - 42. Lindblom. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.560. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Simon, 3. Kahun (všichni Pittsburgh).

Carolina - Calgary 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 50. a 53. A. Svečnikov - 14. E. Lindholm. Střely na branku: 28:29. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procent. David Rittich odchytal za Calgary 58:38 minuty, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procent. Diváci: 13.864. Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. Mrázek, 3. Slavin (všichni Carolina).

NY Rangers - Tampa Bay 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Kakko, 53. Chytil, 58. Fox, 60. R. Strome - 16. Kučerov. Střely na branku: 42:30. Diváci: 17.196. Hvězdy zápasu: 1. Chytil, 2. Georgijev, 3. Fox (všichni NY Rangers).

Detroit - Edmonton 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. D. Larkin, 9. Nemeth, 60. Hronek - 53. Draisaitl. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Howard (oba Detroit), 3. Koskinen (Edmonton).

Nashville - Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 18., 30. a 44. Bonino. Střely na branku: 51:20. Diváci: 17.259. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Grimaldi, 3. Rinne (všichni Nashville).

Dallas - Minnesota 6:3 (0:2, 1:1, 5:0)
Branky: 40., 52. a 60. Radulov, 45. Hintz, 50. Pavelski, 59. Seguin - 3. Zucker, 18. E. Staal, 35. Suter. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.756. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Heiskanen (oba Dallas), 3. E. Staal (Minnesota).

Anaheim - Winnipeg 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)
Branky: 57. a 60. Rowney, 11. Fowler, 21. Getzlaf, 27. Henrique, 28. Terry, 30. D. Grant - 1. a 27. Ehlers, 13. Wheeler, 47. Little. Střely na branku: 28:40. Diváci: 15.171. Hvězdy zápasu: 1. Mahura, 2. Silfverberg, 3. Henrique (všichni Anaheim).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít