Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Východočeské derby patří Pardubicím

Na horké půdě lídra F:NL z Pardubic se Chrudimi překvapit nepodařilo. Domácí tým předvedl kvalitní výkon, chrudimským fotbalistům toho moc nepovolil a po vydařené první půli si dokráčel pro vítězství v poměru 4:0.

Chrudimští fotbalisté do východočeského derby v Pardubicích zrovna ideálně nevstoupili. I přesto, že v úvodních minutách drželi více balon na svých kopačkách, domácí mužstvo je dokázalo vyučit z efektivity. První příležitost ve čtrnácté minutě ještě brankář Simon Zíma famózně zlikvidoval, když dokázal ze šibenice vyškrábnout parádní střelu Černého. Z následného rohu již chrudimští fotbalisté kapitulovali. Tomáš Čelůstka připravil pěkný centr na Pavla Černého, který po čtvrthodině hry poslal lídra tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do vedení.

O devět minut později bylo s Chrudimí ještě hůře. Míč za obranný val hostí dostal Michal Hlavatý, který se vstříc Zímovi nemýlil. Špatný první poločas ze strany Chrudimi podtrhla poslední minuta řádné hrací doby, kdy byl po závaru v pokutovém území nejdůraznější Jan Jeřábek, který prakticky z brankové čáry doklepl balon do chrudimské sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Po pauze se obraz hry nezměnil. Ani jedno z mužstev si souvislou převahu nevytvořilo, více nebezpečné však byly stále Pardubice, které se snažily o navýšení svého vedení. Povedlo se jim to až v samotném závěru, kdy dostaly k dispozici pokutový kop, který velmi pohodlně proměnil Jan Jeřábek. Východočeské derby přineslo, stejně jako před rokem, nelichotivou výhru Pardubic 4:0.

FK Pardubice - MFK Chrudim 4:0 (3:0).

Branky: 14. P. Černý, 24. Hlavatý, 45. Jeřábek, 89. Jeřábek (pen.)

Karty: ŽK: 1:3.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Poživil

Diváci: 1792

FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (84. Lee), Hlavatý (88. Sokol), Solil, Zifčák – P. Černý (82. Miker).

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (46. Hynek) – Kesner (C), Sixta (66. Vašulín), Janoušek – Sulík, T. Dostálek (46. Ujec) – Rybička.