Magazín EURO 2024

Frýdek-Místek nestačil na Hranice, Plzeň zůstává neporažena

Frýdek-Místek není v dobrém rozpoložení. V dohrávce 8. kola házenkářské extraligy podlehl Hranicím 24:29 a stále má na svém kontě jediné vítězství. To lídři z Plzně znovu nezaváhali. Obhájci mistrovského titulu doma zvítězili nad Lovosicemi 31:29 a v čele tabulky udrželi tříbodový náskok před Zubřím, které v sobotu bezpečně potvrdilo roli favorita v hale posledních Maloměřic.

Hraničtí házenkáři porazili Frýdek-Místek

Lovosicím se vrátili po zranění do hry Michael Konárik a Josef Jonáš, který se v Plzni trefil čtyřikrát. Souboj ostrostřelců vyzněl pro lovosického Jiřího Motla, který dal 11 branek a o dva góly předčil domácího Jana Stehlíka.

Po nerozhodném prvním poločase začala plzeňská převaha narůstat. Domácí celek si vypracoval čtyřgólové vedení a to už soupeř nedokázal smazat. Lovosice tak prohrály počtvrté za sebou, pro obhájce titulu to nicméně byl nejvyrovnanější zápas v ročníku.

Sobotní drama v Jičíně vyznělo pro domácí tým, který porazil KP Brno 21:20. Pražská Dukla se po vyrovnaném prvním poločase rozstřílela a Kopřivnici nakonec zdolala přesvědčivě 40:28.