Na NEMO TROPHY 2019 startovalo 112 plavců z 18 klubů čtyř zemí

Za podpory Fondu mládeže a tělovýchovy města Zlína a Zlínského kraje se v Městských lázních Zlín uskutečnily o víkendu 2. – 3. listopadu 2019 tradiční mezinárodní závody v ploutvovém plavání a rychlostním potápění NEMO TROPHY 2019, které pořádal místní klub sportovního potápění a ploutvového plavání NEMO Zlín.

Na startu se představilo celkem 112 závodníků a závodnic z 18 klubů z Německa, Maďarska, Slovenska a České republiky.

NEMO TROPHY 2019 se konal jako otevřený závod bez dělení na věkové kategorie a plavaly se tyto disciplíny:

· plavání s ploutvemi (PP) – 50, 100, 200, 400, 800 a 1500 m

· plavání pod vodou s přístrojem (RP) – 50, 100, 200, 400 a 800 m

· plavání s gumovými ploutvemi (BiFi) – 50, 100 a 200 m.

Součástí závodů byly i vložené závody dětí na 50 PP a 100 PP, ve kterých se představili nejmladší sportovní naděje zlínského klubu ploutvového plavání.

Mezi muži si prvenství v bodovací soutěži, stejně jako v loňském roce, zajistil maďarský reprezentant Adam Bukor, který ve Zlíně předvedl nejlepší výkony dle srovnávacích tabulek Mezinárodní potápěčské federace CMAS. Zvítězil v závodě 100 PP a 400 PP, ve kterém získal 810 bodů, jež mu zajistily prvenství.

Druhé místo se ziskem 766 bodů obsadil Filip Látal z KSP Olomouc, který si je zajistil vítězstvím na trati 800 PP. Další vítězství si připsal na distanci 50 PP. Třetí příčku za zisk 759 bodů na trati 400 PP, na níž obsadil druhé místo, vybojoval Matyáš Kubíček (Aquaklub Liberec). Matyáš pak ovládl závody na 1500 PP a 200 PP, další druhé místo přidal na trati 800 PP.

Mezi ženami bodovala nejlépe Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor), která si při vítězství na trati 400 PP doplavala pro 715 bodů. Zvítězila i na tratích 200 PP, 800 PP a třetí doplavala v závodě 1500 PP.

Druhá Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc) doplavala na trati 400 PP druhá a druhé místo jí patří i v bodovací soutěži za zisk 705 bodů. Druhá doplavala Alžběta i na trati 200 RP a na tratích 400 RP a 100 RP nenašla přemožitelku a zvítězila. Další olomoucká závodnice Zuzana Svozilová ovládla závod na 1500 PP a za zisk 701 bodů obsadila třetí místo v bodovací soutěži.

Zlín viděl i dva české juniorské rekordy. Filip Látal (KSP Olomouc) vylepšil rekord kategorie B na trati 800 RP. Ten má nyní hodnotu 6:49,38 s. Ve stejné disciplíně ovšem v kategorii C vylepšil český rekord Daniel Cimburek (KSP Pardubice), který zaplaval čas 7:04,89 s.

Hlavní závod o cenu sponzora na 200 RP ovládli mezi muži Jakub Kovařík (SP Laguna Nový Jičín) a mezi ženami Barbora Sládečková (KSP Olomouc).

V soutěži klubů se pak z vítězství radovali zástupci SP Laguna Nový Jičín před KSP Olomouc a Čochtanklubem Žďár nad Sázavou. Kompletní výsledky ze závodů NEMO TROPHY 2019 naleznete zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: facebook CZECH-Finswimming-Fanclub)