Vytisknout

Rapid Ústí se díky dohrávce utrhl na čele

Ve 2. lize-západ se díky úterní dohrávce 3. kola změnila podoba čela tabulky. Na první příčce se totiž osamostatnil Rapid Ústí, který zdolal liberecký Pampuch a vítězní Severočeši se osamostatnili na čele tabulky. Neuvěřitelně je ale vyrovnaná také pozice na chvostu pořadí, kde poslední čtyři týmy mají shodní počet tří bodů.

Ještě těsně po víkendu byly nadále na čele tabulky tři celky se s tejným počtem bodů, ale čekalo se právě na úterní dohrávku svěřenců Martina Dlouhého. A protože Rapid dokázal zdolat liberecký Pampuch, odskočil svým protivníkům o tři body! Teď se už lídr může chystat na velký zápas, který přijde v neděli. Rapid hraje znovu doma a hostí v tabulce druhý Jablonec!

Právě Jablonec sehrál o víkendu zajímavé utkání s Turnovem. Poločas skončil 1:1, ale pak domácí vstřelili během první desetiminutovky druhé půle pět branek! „Opět jsme prospali první poločas, kdy jsme hráli staticky a pomalu,“ okomentoval utkání vítězný trenér Milan Bláha. „V poločase jsme si to trochu důrazněji vyříkali a druhá půlka už od nás byla lepší. Musím říct, že Turnov mě dneska překvapil. Sice jsou v tabulce dole, ale řekl bych, že jsou v lize horší týmy, než je Dalmach,“ pochválil soupeře.

Třetí Kladno hrálo v pátek s Pampuchem Liberec, padalo hodně branek (10:4), ale utkání plné chyb příliš krásy nenabídlo. Naopak málo branek viděli diváci v utkání pražských Wizards proti Chotěboři, které skončilo 2:0. Pro vítěze to znamená, že tří zápasů v sezóně mají plný počet bodů. „Domácí tvrz je stále pevná,“ okomentoval situaci FB profil Pražanů. „Zápasy s Chotěboří jsou vždy defenzivní a nepadá moc gólů, to se potvrdilo i tentokrát. Jsme rádi, že jsme našim fanouškům, kteří pátečního večera dorazili do Kunratic, udělali radost.“

Výsledky 7. kola 2. ligy-západd

GMM Jablonec - Dalmach Turnov 8:4 (1:1)
Branky:
Mazánek Tomáš 2, Jákl Adam, Haunold Jiří, Mazánek Milan, Beníšek Tomáš, Mečíř Jan, Kořínek Vratislav - Randák Matěj 3, Špína Marcel;

Wizards DDM Praha - Boca Chotěboř 2:0 (1:0)
Branky:
Vácha Zdeněk, Imlauf Tomáš;

FK Kladno - Pampuch Liberec 10:4 (6:3)
Branky:
Šnídl Petr 3, Čurda Jan 2, Caizl Pavel 2, Jaráb Michal, Vašák Marek, Tetour David - Moravec Dalibor, Kejdana Dominik, Šulc Jan, Barac Vojtěch; Rozhodčí: Matyš Jakub (8.4), Kaštánek Libor (8.4); Delegát: Tanáč Vladislav; ŽK: 0 - Moravec Dalibor

Interobal Plzeň B - Malibu Mladá Boleslav 10:6 (4:2)