Hertl a Chytil se blýskli v NHL dvěma góly, Palát jednou trefou podpořil vysoké vítězství Tampy

Útočník Tomáš Hertl skóroval v NHL v pátém utkání za sebou, když dvěma góly pomohl San Jose k výhře 5:3 na ledě Anaheimu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Střeleckou formu potvrdil i Filip Chytil, který ale dvěma zásahy ve třetí třetině jen zmírnil debakl New Yorku Rangers 3:9 na ledě Tampy Bay. Výhru domácích podpořil jedním gólem Ondřej Palát.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hertl, který si v posledních pěti zápasech připsal šest gólů a tři přihrávky, vyrovnal na 1:1 a 2:2. Odchovanec pražské Slavie se poprvé prosadil v osmé minutě z dorážky a v závěru druhé třetiny se trefil z pravé kruhu přesně do vzdálenějšího růžku. San Jose otočilo dvěma góly ve 49. a 51. minutě. Anaheim ještě zápas zdramatizoval, když střelu Maxe Jonese srazil do vlastní sítě Radim Šimek. Výhru v závěru pojistil Logan Couture.

Voráček přihrával na vyrovnávací gól Flyers, asistovali také Faksa a Chlapík

Číst článek

Palát se zaskvěl krásným sólem, když převzal ve vlastním pásmu puk a namířil si to k brance. Český útočník se při průniku drze protáhl mezi dvěma bránícími hráči a střelou z levého kruhu zvýšil už v sedmé minutě na 4:0. Po snížení Rangers nastřílela Tampa Bay další čtyři branky ve druhé třetině.

Až za stavu 1:8 se poprvé prosadil Chytil, který snížil v oslabení po přihrávce Libora Hájka střelou švihem z mezikruží. Poté domácí využili pátou přesilovou hru v zápase a v 56. minutě stanovil konečné skóre Chytil. Český útočník přihrál v přečíslení dva na jednoho Pavlu Bučněvičovi, jehož střelu dorazil do zcela prázdné branky. Kroměřížský rodák vstřelil od povolání do hlavního týmu Rangers šest branek v osmi zápasech.

Martin Nečas připravil vítězný gól Caroliny, která uspěla v Buffalu 5:4 v prodloužení. Český útočník projel celým kluzištěm a dostal se za obranu domácích, ale nestihl už zakončit, a tak zvolil zpětnou přihrávku na Dougieho Hamiltona, který střelou bez přípravy rozhodl v čase 62:28.

Carolina měla blíže k výhře u v základní hrací době, kdy ztratila vedení 3:1 a za stavu 4:3 inkasovala 41 sekund před koncem třetí třetiny. Brankář Petr Mrázek si připsal deváté vítězství v sezoně, když zlikvidoval 29 střel.

Útočník Connor McDavid si připsal v NHL poprvé v jednom utkání šest bodů, když hattrickem a třemi přihrávkami zařídil výhru Edmontonu 6:2 nad Coloradem. U pěti gólů asistoval Leon Draisaitl, který vede produktivitu soutěže se 41 body (15+26) před McDavidem (14+23) a Davidem Pastrňákem (16+15).

NHL:
Buffalo - Carolina 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 5. Skinner, 36. Lazar, 54. Jokiharju, 60. J. Larsson - 13. J. Staal, 18. Aho, 21. T. Teräväinen, 57. A. Svečnikov, 63. D. Hamilton (Nečas). Střely na branku: 33:29. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 16 603. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen (Carolina), 2. Skinner (Buffalo), 3. A. Svečnikov (Carolina).

Tampa Bay - NY Rangers 9:3 (4:1, 4:0, 1:2)
Branky: 6. a 40. Killorn, 3. L. Schenn, 7. Kučerov, 7. Palát, 28. Stamkos, 31. Maroon, 35. Shattenkirk, 53. Gourde - 43. a 56. Chytil (na první Hájek), 15. Kreider. Střely na branku: 45:23. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Killorn, 3. Shattenkirk (všichni Tampa Bay).

Florida - Winnipeg 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: 48. a 59. Trocheck, 36. Barkov - 24. Morrissey, 45. Ehlers, 55. Scheifele, 58. Lowry. Střely na branku: 37:30. Diváci: 12 190. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Trocheck (Florida), 3. Laine (Winnipeg).

Minnesota - Arizona 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 15. Fiala, 46. Parise, 53. Greenway - 26. Garland, 48. Crouse. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17 079. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Fiala, 3. Greenway (všichni Minnesota).

Edmonton - Colorado 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Branky: 13., 16. a 29. McDavid, 7. a 39. Nugent-Hopkins, 13. Kassian - 2. a 37. Burakovsky. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.188. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Kassian (všichni Edmonton).

Vancouver - Dallas 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 26. Virtanen, 32. Stecher - 4. Dowling, 25. Comeau (Faksa), 38. Seguin, 58. Radulov. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18 642. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Heiskanen (Dallas).

Anaheim - San Jose 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 2. Rakell, 33. Silfverberg, 56. M. Jones - 7. a 39. Hertl, 49. Burns, 51. E. Kane, 60. Couture. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16 007. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Rakell, 3. Getzlaf (oba Anaheim).

Los Angeles - Detroit 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Kopitar, 59. Kempe, 61. Iafallo - 25. a 43. Bertuzzi. Střely na branku: 31:21. Diváci: 16 821. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo (Los Angeles), 2. Bertuzzi (Detroit), 3. Kopitar (Los Angeles).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít