• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Tečku za podzimní částí udělala porážka. Fotbalisté Kladna ztratili ve Štětí

Sobota, 16. listopadu 2019 15:00

Fotbalisté Kladna završili podzimní část programu Fortuna Divize B porážkou na trávníku Štětí. Hosté se v utkání nedokázali střelecky prosadit a zapsali porážku 0:3. Symbolicky tak uzavřeli nepříliš vydařenou první část sezony.

Ilustrační foto: KL

Kladno vstoupilo do zápasu s poněkud překvapivou sestavou. V základu naskočil Tomáš Abrham a vůbec poprvé v kladenském dresu také Antonie Bagou, který jinak platil za žolíka. Z lavičky se pak do hry dostali mladíci, kteří dostali šanci v A týmu vůbec poprvé.

Hosté každopádně zápas nezvládli dobře. Už v sedmnácté minutě ztráceli po brance Adama Brůži a hned o deset minut později inkasoval brankář Jaroslav Tesař pro změnu z kopačky Jiřího Vokouna. Stejný hráč se navíc radoval i nedlouho po změně stran. Domácí Vokoun stanovil konečné skóre v 57. minutě. Protože, ať už se dál Kladeňáci snažili sebevíc, střelecky se prosadit nedokázali. A nepomohla tomu ani střídání. Do hry se postupně dostali  dorostenci Matěj Šnobl, Matěj Donát a Jakub Janda, ani oni ale potřebné oživení do hry nepřinesli.

Kladeňáci tak symbolicky zakončili nevydařenou podzimní část, když prohráli s mužstvem, které bojuje o záchranu. Fotbalisté Kladna dosud nedokázali dostát role jednoho z favoritů, do které byli pasováni před začátkem ročníku.

Kladno tak přezimuje přesně v polovině tabulky Fortuna Divize B, tedy na osmém místě. Kladeňáci za podzimních 15 kol posbírali sedm vítězství a osm porážek a celkem zapsali 22 bodů. Střelecky se kladenskému SK dařilo, s 31 vstřelenými góly byli modrobílí druhým nejproduktivnějším týmem soutěže. Díky tomu je také na děleném druhém místě v počtu vstřelených branek kladenský David Čížek, který vstřelil devět branek! Lepší už byl jen desetigólový Martin Psohlavec z Ostrova. Vedle Čížka si vedli výborně ještě také Marek Tóth se sedmi góly a Tadeáš Pospíšil s pěti přesnými trefami.

SK Štětí – SK Kladno 3:0

Branky: 17. Brůža, 27. a 57. J. Vokoun. Rozhodčí: Novotný – Arnošt, Řeháček. Diváci: 152.

SK Štětí: Sailer – Ransdorf (C), Slavíček (89. Jakl), Brandejs (77. Prieložný), Mencl, J. Vokoun (84. Horváth), Belák (80. Feko), Pícha, Slanička, Kala, Brůža.

SK Kladno: Tesař – Procházka (72. Dejčmar), Kalina, Holub (C), Pospíšil (72. Donát), Stříška, J. Růžička (78. Janda), Nosek, Abrham, Čížek, Bagou (65. Šnobl).

Autor: (fa)

1. zprávy

Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

2. sport

Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

3. krimi

Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra