MěstoČeská Třebová - Oficiální web

Vyhledávání

Cesta: Titulní stránka

Šest gólových přihrávek Filipa

Kohouti potvrdili zlepšenou střelbu a oplatili svému soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí. Mužem nedělního zápasu byl útočník Martin Filip, který si připsal šest asistencí.

Česká Třebová – Hlinsko 8:4 (3:1, 4:0, 1:3)

Branky: 5. O. Poul (Křečan, Filip), 15. Křečan (Filip, O. Poul), 19. Hemský (Filip, Korhoň), 22. Vaňo (Filip, Křečan), 23. Korhoň (T. Prachař, Hemský), 25. Vaňo (Filip, Křečan), 39. Korhoň (T. Prachař, Holík), 51. Křečan (Filip) – 20. P. Lenoch (Nečas), 41. Pazourek (Chvojka), 45. Sobotka (Dítě, Beneš), 48. Hron (T. Hudec, Beneš).

Rozhodčí: Kolář – Plch, Pilný. Vyloučení: 5:7 (navíc Hemský 5+0K, Vácha TH). Využití: 3:1. Oslabení: 2:0. Diváků: 448. Nejlepší hráči: Filip, Křečan – Beneš.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Jemelka, Velinský, O. Poul, Žouželka, Pažourek, Daněk – Hemský, T. Prachař, Korhoň – Vaňo, Filip, Křečan – Král, Fúzik, Veverka – M. Poul.

Hlinsko: Peřina (22. Gregor) - Beneš, Sobotka, Vácha, Fink, P. Lenoch, M. Hudec, Brázda – T. Hudec, Hron, Dítě – Chvojka, P. Vlček, Pazourek – Plachý, Nečas, Skotar – Janoušek.

Ospalý vstup do zápasu se Kohoutů málem nevyplatil. Domácí krátce po zahájení hry propadli v útočném pásmu, a tak první gólovou šanci měl již v 15. vteřině (!) hlinecký útočník T. Hudec, kterého bravurní zákrokem vychytal brankář Nimmerrichter. Hokejisté České Třebové dál podřimovali. Ještě v 1. minutě čelil pozorný Nimmerrichter střele Vlčka, o malý okamžik později zmařil českotřebovský gólman šanci Nečase…

V čase 4:16 byl vyloučen hostující útočník Vlček (sekání) a Kohouti potřebovali ke vstřelení vedoucího gólů několik málo vteřin, v čase 4:24 se od modré trefil obránce O. Poul – 1:0. Obrovskou příležitost ke vstřelení druhé branky měl v následující minutě Korhoň, ale mířil jen do brankáře Peřiny. Zkušený českotřebovský forvard pak v 9. minutě krásně obešel obránce Sobotku, v koncovce však znovu narazil na připraveného brankáře Peřinu. Na druhé straně, po špatné rozehrávce Žouželky a šanci Váchy, podržel svůj tým Nimmerrichter.

V polovině první třetiny byli vyloučeni Vlček (sekání) a Vácha (nesportovní chování), který neudržel jazyk za zuby a za vulgární výrazy na adresu sudího Koláře vyfasoval dva osobní tresty, a nakonec trest ve hře.

Přesilovka pět na tři se Kohoutům hrubě nepovedla, při rychlém protiútoku soupeře chyby svých spoluhráčů opět zachraňoval výborný Nimmerrichter. Domácí brankář čaroval i ve 13. minutě. Na útočné modré upadl obránce Jemelka, hosté se v oslabení dostali do další čisté šance, střely Vlčka a vzápětí Pazourka pochytal skvělý Nimmerrichter.

Uklidnění v domácím táboře přinesla 15. minuta, kdy se po Filipově zadovce radoval Křečan – 2:0. O necelé čtyři minuty později se diváci dočkali další branky, po střele Hemského se tentokrát červenal gólman Peřina – 3:0. V závěru první třetiny byl vyloučen O. Poul (podražení) a hosté ještě před první sirénou stihli korigovat po střele P. Lenocha – 3:1.

Začátek druhého dějství patřil znovu Hlinsku, jenže pak se k odraženému puku dostal Vaňo a ve 22. minutě počtvrté rozjásal fanoušky – 4:0. Postaral se o střídání hlineckých brankářů. Náhradník Gregor udržel čisté konto 80 vteřin, hned ve 23. minutě jej přesnou ranou k pravé tyči překonal Korhoň – 5:1. Silnou tříminutovku završili Kohouti ve 25. minutě, kdy zásluhou druhého útoku a zakončujícího Vaňa přidali šestý gól – 6:1.

Kohouti mohli vstřelit další branky, jenže Fúzik, Hemský a Korhoň slibné šance neproměnili. Na druhé straně se po chybách českotřebovských obránců dostali do gólových šancí Dítě a především Hron. Sedmý gólový zápas přidal domácí tým paradoxně ve vlastním pětiminutovém oslabení. V čase 35:24 skončil zápas předčasně pro Hemského, z brejku se v čase 38:18 prosadil Korhoň – 7:1.

V úvodu závěrečné třetiny Kohouti herně propadli. Ve 41. minutě inkasovali z hole Pazourka – 7:2, ve 45. minutě se prosadil obránce Sobotka – 7:3 a ve 48. minutě snížil na rozdíl tří gólů Hron – 7:4. Oddechový čas byl logickým tahem. Ještě ve 48. minutě přihrál Filip do gólové pozice Korhoňovi, jehož pokus ukázkový semaforem lapil brankář Gregor.

Snahu Hlinska o případný zvrat povzbudila dvě vyloučení domácích hráčů (O. Poul, Prachař). První oslabení Kohouti ubránili, při druhém našel výborně hrající Filip přesnou přihrávkou Křečana, který necelých deset minut před koncem vstřelil důležitý osmý gól – 8:4. Bezstarostný útočný hokej gradoval v závěrečných minutách, kdy své šance neproměnili Král s Korhoňem a na druhé straně Vlček.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Důležitá výhra nad silným soupeřem. Po dvou třetinách byl stav 7:1, v závěrečné dvacetiminutovce si náš tým umělecký dojem trochu zbytečně pokazil. V první polovině zápasu měl několik velmi dobrých zákroků brankář Nimmerrichter.“

Jakub Fúzik, kapitán Kohoutů:

„Jsem rád, že jsme střelecky a gólově navázali na předcházející vítězné utkání v Moravské Třebové. V naší hře je přesto hodně rezerv, hlavně v obranné činnosti. Poděkování patří fanouškům, kteří nám svým povzbuzováním znovu pomohli.“

Příští zápas – středa 20. listopadu: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová (19.00).