Lidovky.cz

Sport

„Lvíčata“ porazila po obratu Chorvatsko a posunula se na první místo před Řecko

Hráči České republiky se radují z gólu. (foto archiv) foto: ČTK

Velika Gorica - Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2021 v Chorvatsku 2:1. "Lvíčata" prohrávala, ale Lukáš Krejčí a Pavel Bucha zařídili obrat. Češi jsou díky třetí výhře z pěti zápasů na prvním místě neúplné tabulky o bod před Řeky, kteří mají zápas k dobru.
  20:27

Na třetí Skoty má výběr trenéra Karla Krejčího tříbodový náskok a na čtvrté Chorvaty dokonce pětibodový. Chorvaté ale sehráli o utkání méně.

Na domácí straně se v základní sestavě představil útočník Liberce Petar Musa. Chorvaté se ujali vedení po půlhodině hry, kdy se trefil Luka Ivanušec. Češi odpověděli za devět minut. Na Janoškův rohový kop si naběhl Lukáš Krejčí a srovnal.

Zvrat dokonal ve 72. minutě Bucha. Domácí mohli o deset minut později vyrovnat, ale Brekalo trefil břevno a následnou střelu střídajícího Majera vyrazil gólman Jedlička.

V páté minutě nastavení dostal červenou kartu Chorvat Domagoj Bradarič. „Lvíčata“ ani v pátém kvalifikačním souboji nenašla přemožitele.